Szósty gracz w zespole CS:GO? MAJ3R mówi, jak działa to w Space Soldiers

E-sport
Szósty gracz w zespole CS:GO? MAJ3R mówi, jak działa to w Space Soldiers
fot. HLTV.org

Space Soldiers jest jedną z niewielu drużyn na świecie, która korzysta z usług szóstego-rotującego zawodnika w składzie. O tym, jak funkcjonuje ten system, opowiedział na łamach HLTV.org Engin ‘MAJ3R’ Küpeli.

O tym, że Space Soldiers tworzyć będzie nie pięciu, a sześciu zawodników dowiedzieliśmy się w lutym ubiegłego roku. Wówczas - po opuszczeniu DarkPassage - do zespołu dołączył Buğra ‘Calyx’ Arkın. Zarząd postanowił jednak nie rezygnować z pomocy żadnego z graczy. Przeciwnie - zapowiedział niekonwencjonalne podejście do treningów i rozwiązań taktycznych. Dzięki temu turecka formacja posiada w kadrze zawodnika, który w razie potrzeby może zastąpić każdego z kolegów.

 

A sytuacji, w których potrzebna jest zmiana, nie brakuje. Przez dwa miesiące 2017 roku Çağatay "DESPE" Sedef zastępował przecież Ahmeta "paza" Karahoca. - Jeśli ktoś ma jakieś osobiste problemy lub nie może grać, możemy wprowadzić rezerwowego, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. To jest dobre dla mnie jako lidera, ponieważ taki zawodnik wie wszystko o zespole i mojej strategii - tłumaczy MAJ3R w wywiadzie dla HLTV.org.

 

Skład Space Soldiers:


Buğra "Calyx" Arkın
Çağatay "DESPE" Sedef
Engin "MAJ3R" Küpeli
Engin "ngiN" Kor
Ahmet "paz" Karahoca
Ismailcan "XANTARES" Dörtkardeş

 

Lider drużyny z Turcji zdaje sobie sprawę, że na świecie podejście jego formacji uważane jest za nietypowe, ale bardzo docenia to rozwiązanie. - Innym zespołom wdrożenie podobnego schematu może wydawać się trudne, ale w Space Soldiers ten ruch zawdzięczamy naszemu menadżerowi - Canpolatowi ‘hardstyle’ Yıldıranowi - czytamy. - To on stworzył zespół, ale najpierw postarał się o zbudowanie więzi pomiędzy graczami. Kiedy ngiN był „tym szóstym”, lub teraz, gdy jest nim DESPE, wszyscy to całkowicie zaakceptowali. Kiedy nasz menadżer mówi, że dany gracz musi wkroczyć do akcji, ten daje z siebie maksimum. Wszyscy jesteśmy rodziną - właśnie dzięki niemu. Zmienił nas w prawdziwych profesjonalistów - kontynuuje Küpeli.

 

Czy podobny system się sprawdza? Odpowiedzcie sobie na to pytanie sami, biorąc pod uwagę to, że już jutro Space Soldiers rozpocznie zmagania podczas ELEAGUE Majora, chwilę później wyruszy na globalne finały World Electronic Sports Games w Chinach, a w dodatku wciąż ma szansę na awans do ESL Pro League.

 

Cały wywiad zarejestrowany w języku angielskim, w którym poruszono również temat tureckiej sceny Counter-Strike’a: Global Offensive czy meczów przeciwko AGO Gaming, znajdziecie pod tym LINKIEM.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie