Fogiel z Paryża: Próba destabilizacji PSG

Piłka nożna
Fogiel z Paryża: Próba destabilizacji PSG
fot. PAP/EPA

W 20. kolejce Ligue 1 klasyk nad klasykami - FC Nantes podejmie PSG. Czy Claudio Ranieri zaszachuje Unaia Emery'ego? - brzmi jedno z pytań. Paryżanie nie przystąpią bowiem do tego meczu w najlepszej dyspozycji psychicznej - wynika z piątkowej konferencji trenera PSG. "Może próbować nas ktoś zdestabilizować" - mówi Emery.

Nie wiadomo czy Javier Pastore i Edinson Cavani wrócą na ten mecz. Obaj spóźnili się z wakacji z Ameryki Południowej. A wcześniej pisaliśmy, że nie będzie pobłażania dla takich występków ze strony PSG. Obaj jednak mieli okoliczności łagodzące, ale kapitan zespołu Thiago Silva wyraził się ponoć bardzo ostro w stosunku do Pastore. Więcej informacji nie wychodzi z szatni, ale widać, że Emery ma zmaga się z pewną bolączką.

Czy dzisiaj 33-letni Brazylijczyk ma jeszcze prawo do podnoszenia głosu, kiedy on sam nie jest bez zarzutu na boisku? Niełatwa sprawa. Czy nadal ma być kapitanem? Nie wszyscy się z tym zgadzają. Ale paryżan nękają też inne problemy. Hiszpański dziennik "Marca" widzi już Neymara w Realu Madryt. W takiej właśnie atmosferze Emery musi zestawić jedenastkę na mecz z FC Nantes.

- To jednak za mało, żeby wprowadzić u nas zamieszanie. Jesteśmy świadomi, że ktoś chce nas zdestabilizować, ale jakoś się przed tym bronimy. Każdy z piłkarzy ma swoją rolę i dostaje szansę. Po meczu rozmawia z dziennikarzami i wypowiada się niezależnie. Później trzeba tylko pracować i myśleć pozytywnie. Tak to odczuwam. Chcemy utrzymać spokój zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Najważniejsze są mecze. Spóźnienia piłkarzy to tylko 10 proc. małych spraw. Cały sztab jest w zespole, żeby pomagać. Chcę wygrać z FC Nantes z piłkarzami, którzy są gotowi. Żyję w teraźniejszości i doceniam Pastore, ale wszystko co związane z ewentualnymi transferami, dotyka Antero Henrique, naszego dyrektora sportowego - mówił Emery na konferencji prasowej.   

Czy jednak czarodziej Claudio Ranieri dopuści Paryż do sukcesu na Stade de la Beaujoire? To jest już mniej pewne.

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie