Organizatorzy planują wydarzenie na wrzesień 2018 roku. UFC miałoby zorganizować galę w największej rosyjskiej hali, czyli w kompleksie sportowo-widowiskowym "Olimpijskij" w Moskwie. Obiekt ten może pomieścić 22 tysiące osób.

 

Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat tego wydarzenia. Można jednak przypuszczać, kogo Rosjanie chcieliby zobaczyć w walce wieczoru. Nurmagomedov to absolutna czołówka kategorii lekkiej. W ostatniej walce zawodnik z Dagestanu rozbił Edsona Barbozę i przybliżył się do walki o pas, który dzierży obecnie McGregor. "Orzeł" już nie raz wyzywał na pojedynek Irlandczyka. Ten przyznał kiedyś, że chciałby zmierzyć się z Nurmagomedovem w Rosji. 

 

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy "Notorious" wróci do klatki. Zaczął już intensywniejsze treningi, co może oznaczać, że wkrótce znowu go zobaczymy.

 

- W kwietniu mam walczyć z Tonym Fergusonem, a następnie otrzymam datę pojedynku z McGregorem. Możliwe jednak, że na Fergusona będę musiał czekać aż do września i w kwietniu będę miał wolne. W Rosji mamy wielu zawodników, którzy ściągną na hale tłumy m.in. Aleksander Volkov Gadzimurad Antigulov czy też Mairbek Taisumov. Dla naszych fanów byłoby to interesujące wydarzenie - powiedział Nurmagomedov w rozmowie z RT Sport.