Górnik uprzedził Legię! Młodzieżowy reprezentant Polski przeszedł testy medyczne

Piłka nożna

Legitymujący się imponującymi warunkami fizycznymi Paweł Bochniewicz, który od 2014 roku był zawodnikiem Udinese zostanie wypożyczony z Włoch do Ekstraklasy. Duże zainteresowanie młodzieżowym reprezentantem Polski przejawiała Legia, jednak ostatecznie ten wybrał grę w Górniku Zabrze! W poniedziałek zawodnik przeszedł testy medyczne.

Paweł Bochniewicz jest jedną z nadziei Udinese Calcio, jednak młodzieżowy reprezentant Polski we Włoszech grał bardzo epizodycznie. W jego wieku potrzebuje natomiast regularnych występów, co mogło zapewnić mu wypożyczenie do Ekstraklasy. O mierzącego 194 cm obrońcę długo starała się Legia, jednak "walkę" o jego podpis wygra Górnik Zabrze.
 
Angaż Bochniewicza w Warszawie był zależny od potencjalnego odejścia Michała Pazdana, jednak reprezentant Polski wciąż jest zawodnikiem Legii. Ponadto warszawski zespół wzmocnił stoper z ligi francuskiej, William Remy.
 
21-latek we Włoszech zadebiutował dopiero w listopadzie, w pucharowym starciu z Perugią (8:3), ale swój dorobek w zespole seniorskim zakończył na dwóch występach w Coppa Italia. Podstawowy stoper młodzieżowej reprezentacji Polski będzie miał więc szansę złapać wiosną trochę minut na naszych rodzimych boiskach u boku kolegi z zespołu Czesława Michniewicza, Mateusza Wieteski.
 
W poniedziałek Bochniewicz przeszedł przy Roosevelta testy medyczne i został wypożyczony na pół roku.
 
Górnik jest z 36 punktami przed rundą wiosenną trzecim zespołem Ekstraklasy tuż za plecami Legii Warszawa (38 pkt) i Lecha Poznań (36 pkt).
 
Skrót z meczu Udinese - Perugia z udziałem Bochniewicza w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze