Zgrupowanie Pogoni Szczecin w Turcji

Piłka nożna
Zgrupowanie Pogoni Szczecin w Turcji
fot. Cyfrasport

W środę zajmujący ostatnie miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy zespół Pogoni Szczecin wyruszy na 12-dniowe zgrupowanie w Turcji. Zagrać tam ma pięć meczów sparingowych.

Szczecińscy piłkarze na obóz do Belek udadzą się w środę rano samolotem z Berlina. Trener Pogoni Kosta Runjaic zabiera z sobą 24-osobową kadrę piłkarzy. W tym trzech nowych zawodników pozyskanych przez klub w styczniu (Łukasz Budziołek - bramkarz, Dawid Błanik - pomocnik i Adam Buksa - napastnik) oraz czterech młodzieżowców z Akademii Piłkarskiej Pogoni.

- Ci nowi w krótkiej czy dłuższej perspektywie będą nam pomocni, a to że zabieram czwórkę młodzieżowców jest sygnałem, w którym kierunku zmierza klub – wyjaśnił Runjaic przed wyjazdem.

Niemiecki szkoleniowiec już zdążył przetestować nowych piłkarzy podczas meczów sparingowych z Błękitnymi Stargard (3:0) i Chojniczanką Chojnice (1:1).

- Wyniki tych sparingów nie są najważniejsze. Na początku przygotowań trenowaliśmy bardzo intensywnie i pojawiło się zmęczenie. W Turcji więcej uwagi poświęcimy taktyce. Indywidualne wyniki zawodników na testach, które przeprowadziliśmy pokazują, że jest lepiej niż było jeszcze w grudniu – przyznał szkoleniowiec.

Runjaic dodał, że w zgrupowaniu w Belek udział weźmie jeszcze jeden piłkarz, którego obecność była wcześniej zaplanowana, a po powrocie do Polski kadra zespołu zostanie zamknięta.

- Przede wszystkim ufam zawodnikom, których mam w zespole i skupiam się na pracy z nimi. Szukamy wzmocnienia jedynie w formacji ofensywnej – powiedział trener.

Jednocześnie poinformował, że – mimo jego osobistych rozmów - nie udało się klubowi porozumieć z Manuelem Torresem z Greuther Furt, który zamiast klubu z Polski wybrał cypryjski AEL Limassol.

Ponadto Węgier Adam Gyurcso, który został wykluczony ze składu przez Runjaica następne pół roku spędzi w Hajduku Split. Natomiast szczecinianinem przynajmniej do 2021 r. pozostanie Adam Frączczak, z którym Pogoń przedłużyła kontrakt.

Podczas tureckiego zgrupowania Pogoń zaplanowała trzy dni sparingowe. 20 stycznia "Portowcy" zmierzą się z rumuńskim FC Voluntari i jeszcze jednym – nieustalonym – rywalem. 23 stycznia z austriackim S.C. Rheindorf Altach, a 25 stycznia z Zorią Ługańsk (Ukraina) i FK Aktobe (Kazachstan).

Po powrocie do Polski szczecinianie mają zagrać jeszcze jeden mecz kontrolny – 3 lutego. Rozmowy z ewentualnymi rywalami jeszcze trwają.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze