HME hokeistek na trawie: Ostatni turniej trenera Rachwalskiego

Inne
HME hokeistek na trawie: Ostatni turniej trenera Rachwalskiego
fot. Cyfra Sport

Polskie hokeistki na trawie już w najbliższy piątek w Pradze meczem ze Szwajcarią rozpoczną rywalizację w halowych mistrzostwach Europy elity. Będzie to jednocześnie ostatni turniej Krzysztofa Rachwalskiego w roli pierwszego trenera.

Rachwalski przed tygodniem został wybrany na kierownika wyszkolenia Polskiego Związku Hokeja na Trawie, a to oznacza, że nie będzie mógł już dłużej prowadzić reprezentacji. Ustawa o sporcie zabrania łączenia tych dwóch stanowisk.

 

"Nowe obowiązki przejmę po mistrzostwach Europy i to będzie moja ostatnia impreza w roli selekcjonera reprezentacji. Niemniej, za trzy tygodnie czekają nas halowe mistrzostwa świata w Berlinie i nie ukrywam, że też będę miał wpływ na przygotowania zespołu, ale nie będę już go prowadził z ławki trenerskiej" - powiedział PAP szkoleniowiec, który z kobiecą kadrą był związany od blisko 11 lat. Rozpoczął jako asystent Leszka Henslera, a w 2009 roku został pierwszym trenerem.

 

Rachwalski po raz piąty poprowadzi kadrę w halowych mistrzostwach Starego Kontynentu. Pod jego kierunkiem Polki dwukrotnie zdobyły brązowy medal, a przed dwoma laty srebrny po porażce w finale z Holandią. Reprezentacja "Oranje" będzie jednym z rywali jego podopiecznych w fazie grupowej. Biało-czerwone zmierzą się jeszcze ze Szwajcarią i Białorusią.

 

"Czeka nas bardzo ciężka przeprawa i będzie to dla mnie jeden z najtrudniejszych turniejów mistrzostw Europy. W grupie mamy całe podium sprzed dwóch lat (Białoruś zajęła trzecie miejsce - PAP). Jeśli uda nam się awansować do półfinału, to medal będzie na wyciągnięcie ręki. Kluczowe będą spotkania ze Szwajcarią i Białorusią - w nich musimy szukać punktów. Holenderki wydają się być głównym faworytem" - podkreślił Rachwalski.

 

Polki przed mistrzostwami miały trzydniowe zgrupowanie w Gąsawie. Do stolicy Czech udadzą się w nocy ze środy na czwartek.

 

W Pradze o medale będzie walczyć osiem zespołów. W grupie B rywalizować będą Niemcy, Ukraina, Czechy i Rosja. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinałów, a pozostała czwórka walczyć będzie o lokaty 5-8.

 

Program spotkań:
 
 piątek
 
 grupa A: Polska - Szwajcaria (10.00)
 grupa A: Holandia - Białoruś (11.10) 
 grupa B: Niemcy - Ukraina (12.20) 
 grupa B: Czechy - Rosja (13.30)
 
 grupa A: Białoruś - Szwajcaria (16.00)
 grupa A: Polska - Holandia (17.10) 
 grupa B: Ukraina - Rosja (18.20) 
 grupa B: Czechy - Niemcy (19.30)
 
 sobota
 
 grupa A: Holandia - Szwajcaria (9.00)
 grupa A: Białoruś - Polska (10.10) 
 grupa B: Niemcy - Rosja (11.20) 
 grupa B: Ukraina - Czechy (12.30)
 
 mecze o miejsca 5-8: (16.30 i 17.40)
 półfinały: (18.50, 20.15)
 
 niedziela
 
 mecze o miejsca 5-8 (10.00, 11.10)
 mecz o brązowy medal (13.00) 
 finał (14.30) 
 
kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze