Korczyński: Chcielibyśmy sprawić niespodziankę

Piłka nożna

Polacy już 30 stycznia rozegrają pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy w Słowenii. Ich pierwszym rywalem będą wyżej notowani Rosjanie. Przed wyjazdem do Lublany Biało-Czerwoni zagrają jeszcze mecz towarzyski z Włochami, który zweryfikuje ich formę przed turniejem.

Kadra szlifowała formę w Pogorzelicy, gdzie zawodnicy pracowali głównie nad odpowiednim przygotowaniem fizycznym. - Na tym zgrupowaniu pracujemy przede wszystkim nad motoryką, mocą i dynamiką - powiedział Korczyński.

Czeka ich jeszcze drugi etap przygotowań w Brwinowie. - W Brwinowie skupimy się na taktyce, pojawi się więcej szczegółowych analiz - stwierdził trener.

22 stycznia Polacy rozegrają mecz z reprezentacją Włoch. Dla trenera i jego zawodników nie ma znaczenia, że będzie to spotkanie towarzyskie. - Wynik zawsze jest ważny. Przede wszystkich jesteśmy sportowcami, więc chcemy wygrywać. Cieszę się, że gramy na tydzień przed rozpoczęciem turnieju z tak dobrym rywalem - powiedział Korczyński.

Polacy rozegrają 30 stycznia mecz inaugracyjny z Rosją, który można uznać za najważniejszy. Drugim przeciwnikiem, z którym będą musieli się zmierzyć, jest Kazachstan. Do żadnego meczu polscy kadrowicze nie podchodza w roli faworytów.

 

- Chcielibyśmy w pierwszym meczu sprawić niespodziankę. Nikt na nas nie stawia, ale jeśli zachowamy balans pomiędzy ofensywą, a defensywą to możemy się pokusić o wygraną. Wiadomo, że pierwszy mecz w turnieju jest zawsze najważniejszy, ale nie przykładamy do tego specjalnej uwagi - stwierdził trener.

To będzie pierwszy występ Polaków na tak dużym turnieju od 17 lat, a żaden z kadrowiczów nigdy nie grał na tak dużej imprezie. Kluczowa będzie odpowiednia motywacja, z którą powinni podejść do turnieju.

- Każdy zawodnik jest inny, przez co do pracy nad mentalnością trzeba podchodzić indywidualnie. Chciałbym, żeby moi zawodnicy grali po prostu swoje. Nie byliśmy jeszcze na mistrzostwach Europy, więc nie wiem jak oni zareagują. Będziemy chcieli, by aklimatyzacja przebiegała spokojnie - nie będziemy ich zamykać w pokojach, wszystko im pokażemy - powiedział Korczyński.


Polska reprezentacja posiada wiele atutów. Jak stwierdził trener jego podopieczni będą bazować głównie na dobrej pracy w defensywie i stałych fragmentach gry.

 

Mistrzostwa Europy 2018 w futsalu będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu od 30 stycznia.

en, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze