Lazarevic zawodnikiem Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Lazarevic zawodnikiem Jagiellonii Białystok
fot. Instagram / Jagiellonia Białystok

27-letni skrzydłowy, Słoweniec Dejan Lazarevic podpisał w czwartek kontrakt z Jagiellonią Białystok. Umowa będzie obowiązywała przez półtora roku z opcją przedłużenia. W piątek piłkarz ma dołączyć do zespołu przebywającego na zgrupowaniu w Turcji.

Lazarevic ma doświadczenie z gry m.in. w ekstraklasie włoskiej (w sumie w Serie A i Serie B grał ponad 8 lat) i tureckiej, jest też 20-krotnym reprezentantem Słowenii.

Po podpisaniu umowy z Jagiellonią mówił, że miał różne inne oferty ale uznał, że przeprowadzka do Białegostoku jest dobrym pomysłem. - Dowiedziałem się wielu rzeczy o tym klubie, teraz mogę to wszystko zobaczyć na własne oczy i myślę, że podjąłem dobrą decyzję - powiedział Lazarevic, cytowany na oficjalnej stronie internetowej Jagiellonii.

Będzie drugim Słoweńcem w tym zespole; w ub. roku kontrakt z Jagiellonią podpisał środkowy obrońca Nemanja Mitrovic, który w końcówce jesiennej części rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy wywalczył sobie stałe miejsce w pierwszym składzie obecnego wicemistrza kraju.

Lazarevic to w zimowej przerwie rozgrywek drugi nowy piłkarz Jagiellonii. Przed wyjazdem zespołu do Turcji umowę podpisał boczny obrońca (lub pomocnik) Jakub Wójcicki, ostatnio zawodnik Cracovii Kraków.

Po stronie ubytków jest na razie Piotr Tomasik, który przeszedł do Lecha Poznań. Umowę z Jagiellonią za porozumieniem stron rozwiązał Ukrainiec Dmytro Chomczenowski, którego nie było już jednak w 28-osobowej kadrze, która przygotowuje się na zgrupowaniu w Turcji.

Pierwszy mecz o punkty po zimowych przygotowaniach białostoczanie zagrają 12 lutego z Piastem w Gliwicach.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie