FIFA Ultimate Team jest najbardziej popularnym trybem sieciowym w FIFA 18, więc z pewnością nie dziwi fakt, że EA Sports promuje go w każdy możliwy sposób. Do porządku dziennego przeszły już rozmowy twórców z gwiazdami światowego futbolu, w trakcie których analizowane są statystyki wirtualnych odpowiedników piłkarzy a także rozgrywanie przez zawodników z krwi i kości konkurencji rodem z gry.

W ramach najnowszej inicjatywy wydawca poprosił wielu znanych zawodników do oddania swoich głosów na "Drużynę Roku". W głosowaniu wzięli również udział eksperci oraz dziennikarze, którzy razem skompletowali imponujące zestawienie.

Wśród wybranych zawodników znaleźli się wirtuozi futbolu jak Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo, jednak nie obyło się również bez kilku niespodzianek. Według graczy kontrowersyjnymi decyzjami było wybranie N'Golo Kante, Davida De Gei czy dość wiekowego już Daniego Alvesa. W zestawieniu zabrakło miejsca dla kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego.

Skład FIFA 18 Team of The Year (Drużyna Roku FIFA 18):

Bramkarz: David De Gea (Manchester United),

Obrońcy: Sergio Ramo (Real Madryt), Marcelo (Real Madryt), Leonardo Bonucci (AC Milan), Dani Alves (Paris Saint-Germain),

Pomocnicy: Luka Modrić (Real Madryt), Kevin De Bruyne (Manchester City), N'Golo Kante (Chelsea),

Napastnicy: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Lionel Messi (FC Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madryt).