Legendy przeciw anonimom, czyli Virtus.pro wkracza na Majora

E-sport
Legendy przeciw anonimom, czyli Virtus.pro wkracza na Majora
fot. HLTV.org

Pierwszy dni ELEAGUE Majora jest już za nami. Dziewięć najlepszych zespołów awansowało do kolejnej fazy, w której zmierzą się z najlepszymi sekcjami krakowskiego PGL Majora. Wśród nich znalazło się Virtus.pro, które w piątek rozegra swój pierwszy mecz.

Etap przypominający zamknięte kwalifikacje owocnie przeszli gracze Cloud9, G2 Espors, mousesports, Natus Vincere, Vega Squadron, FaZe Clanu, Teamu Liquid, Space Soldiers i Quantum Bellator Fire. W drugiej fazie ELEAGUE Majora czekali na nich już reprezentanci North, Gambit Esports, BIG, fnatic, Astralis, SK Gaming oraz polskie Virtus.pro. Sposób rozgrywania meczów nie zmienił się. Pojedynki - tak jak w The New Challengers stage - nadal rozgrywane będą w systemie szwajcarskim. Osiem formacji, które najszybciej uzbierają trzy zwycięstwa, awansują do trzeciego, ostatniego etapu turnieju - The New Champions stage. Ekipy z trzema porażkami na koncie pożegnają się natomiast z zawodami.

 

Drugi tydzień zmagań zainaugurują North i Vega Squadron. Tuż po pierwszej potyczce, bo już o 17:15 na ekranach ujrzymy natomiast Virtus.pro. Polacy zmierzą się z Quantum Bellator Fire - rosyjską sekcją, która - tylko w teorii - ma najmniejsze szanse na wygranie jakiegokolwiek meczu. O QBF podobnie wypowiadano się jednak podczas The New Challenger stage, a jednak młodzi, a do niedawna anonimowi gracze, zdołali wywalczyć awans, pokonując Flash Gaming, AVANGAR i Team EnVyUs. Nic więc dziwnego, że Wiktor ‘TaZ’ Wojtas ogłosił już, że „Złota piątka” rywali na pewno nie zlekceważy.

 

Czego możemy spodziewać się po kadrze znad Wisły? Trudno powiedzieć. Podopiecznych Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego ostatnio w akcji widzieliśmy w listopadzie, niemal trzy miesiące temu. Virtus.pro nie zakwalifikowało się wówczas na globalne finały World Electronic Sports Games, w Barcelonie przegrywając z kadrą Belgii, a także notując trzy remisy: z Teamem EnVyUs, Rosjanami, a także GameAgents. Pamiętajmy jednak, że Majory są dla „Złotej piątki” wyjątkowo ważne i nawet w okresie kryzysu biało-czerwoni pokazywali się na prestiżowych imprezach z dobrej strony.

 

Harmonogram pierwszej kolejki The New Legends stage podczas ELEAGUE Majora:

 

16:00 - North vs Vega Squadron
17:15 - Virtus.pro vs Quantum Bellator Fire
18:30 - Team Liquid vs BIG
19:45 - FaZe Clan vs fnatic
21:00 - Astralis vs mousesports
22:15 - Cloud9 vs G2 Esports
23:30 - Gambit Esports vs Natus Vincere
00:45 - SK Gaming vs Space Soldiers

 

Transmisja z ELEAGUE Majora 2018 w Bostonie dostępna będzie pod tym LINKIEM. Polskim komentarzem zajmą się: Adam ‘destru’ Gil, Olek ‘vuzzey’ Kłos, Łukasz ‘PRAWUs’ Ganczewski oraz Paweł ‘saju’ Pawelczak.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie