NBA: "Kawalerzyści" przerwali serię porażek, ale nie zachwycili

Po czterech porażkach z rzędu, koszykarze Cleveland Cavaliers wreszcie odnieśli zwycięstwo. W czwartek u siebie pokonali Orlando Magic 104:103, ale znów nie zachwycili. Rywale to najsłabszy zespół obecnego sezonu ligi NBA.

Decydujące punkty na 11 sekund przed ostatnią syreną zdobył Isaiah Thomas, wykorzystując oba rzuty wolne. Goście mieli jeszcze swoją szansę, ale najskuteczniejszy w ich szeregach Elfrid Payton (19 punktów) nie zdołał przechylić szali zwycięstwa.

Wcześniej nic nie wskazywało na tak zaciętą końcówkę. W drugiej kwarcie przewaga "Kawalerzystów" wynosiła aż 23 pkt (63:40), lecz później grali słabiej. Trzecią część przegrali 17:33, czwartą 20:23, jednak zdołali obronić prowadzenie.

Najlepszy w drużynie Cavaliers był Thomas - 21 pkt (trafił tylko trzy z 10 "trójek"). LeBron James uzyskał 16 "oczek".

Koszykarze z Cleveland to mistrzostwie NBA z 2016 roku oraz finaliści z 2015 i 2017 roku; za każdym razem rywalizowali z Golden State Warriors.

Houston Rockets, w składzie z wracającym po kontuzji Jamesem Hardenem, pokonali Minnesota Timberwolves 116:98. Eric Gordon zdobył 30 pkt (rzucił siedem razy za trzy), Clint Capela 20, zaś Chris Paul dołożył 19 pkt, dziewięć asyst i sześć zbiórek. Harden miał na koncie 10 pkt.

"Rakiety" wygrały 15 z ostatnich 17 spotkań przeciwko "Leśnym Wilkom", w tym 10. z rzędu we własnej hali.

Wśród przegranych wyróżnili się: Jimmy Butler 23 pkt oraz Karl-Anthony Towns 22 pkt, 16 zbiórek i pięć bloków.

W czwartek atutu własnego parkietu nie wykorzystali tylko zawodnicy Boston Celtics. Ulegli Philadelphia 76ers 80:89. Po trzech kwartach "Szóstki" prowadziły 71:53, dlatego mogły nieco oddać pola przeciwko w czwartej odsłonie. Filadelfijczyków do sukcesu poprowadził Joel Embiid. Kameruńczyk miał 26 pkt, 16 zbiórek i sześć asyst.

W innym meczu koszykarze Portland Trail Blazers zwyciężyli Indiana Pacers 100:86. Tutaj decydująca okazała się ostatnia kwarta, wygrana przez Portland 26:12.