Dominacja Chelsea! Pierwsza wygrana w 2018 roku

Chelsea w końcu odniosła pierwsze zwycięstwo w 2018 roku! Mistrzowie Anglii pokonali na wyjeździe Brighton aż 4:0, załatwiając losy spotkania praktycznie w sześć minut. Dwa gole strzelił Eden Hazard.

"The Blues" wbrew pozorom nie mieli łatwego zadania, bo Brighton dobrze prezentuje się w defensywie, a właśnie skuteczność to największy problem Chelsea w 2018 roku. Do tego w sobotę Antonio Conte nie mógł skorzystać z m.in. Alvaro Moraty, Pedro czy też Cesca Fabregasa, co mogło mieć jakieś znaczenie, choć wszyscy nie prezentowali ostatnio najwyższej formy. Już początek spotkania pokazał jednak, kto jest po prostu lepszy.

Już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Eden Hazard, który wykorzystał błąd obrony gospodarzy. Chwilę później było już 2:0 po tym, jak kapitalną akcję przeprowadził tercet Willian-Hazard-Michy Batshuayi. Po fantastycznej wymianie podań i dwóch piętkach do siatki trafił Brazylijczyk. Później Chelsea nieco odpuściła, ale obudziła się w drugiej połowie, choć na skutek pojedynczych błędów choćby Marcosa Alonso kontaktową bramkę mógł zdobył Ezequiel Schelotto.

Goście przetrwali gorszy moment i za sprawą szybkich graczy ofensywnych wielokrotnie nękali obronę beniaminka. Skończyło się na dwóch kolejnych trafieniach: najpierw Eden Hazard zabawił się z obroną i bramkarzem Matthew Ryanem, a następnie Charly Musonda fenomenalnym podaniem obsłużył Victora Mosesa. Ten musiał po prostu zdobyć bramkę.

Chelsea wygrała 4:0 - było to pierwsze zwycięstwo mistrzów Anglii w 2018 roku!

Brighton - Chelsea 0:4 (0:2)

Bramki: Hazard 3, 77, Willian 6, Moses 89.

Brighton: Ryan - Schelotto, Goldson, Duffy, Dunk, Suttner - Gross (68 Kayal), Stephens, Propper - March (83 Izquierdo), Hemed (68 Murray).

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Christensen (58 Luiz), Rudiger - Moses, Kante, Bakayoko, Alonso (75 Zappacosta) - Willian (81 Musonda), Batshuayi, Hazard.

Żółte kartki: Schelotto, Duffy, Goldson.