Kownacki znokautował Kiladze! Pora na Polsat Boxing Night?

Sporty walki
Kownacki znokautował Kiladze! Pora na Polsat Boxing Night?
fot. Polsat Sport

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) po raz kolejny nie dał szans przeciwnikowi! Na gali w Barclays Center na Brooklynie znokautował w szóstej rundzie Iago Kiladze (26-2, 18 KO).

Czołowy polski ciężki zapowiadał, że skończy tę walkę w okolicach szóstej, siódmej rundy i okazało się, że słowa dotrzymał! Kiladze się odgrażał, ale Kownacki nic sobie robił z odważnych słów rywala. - Nie róbmy z niego jakiegoś kilera. Adam musi robić swoje i będzie dobrze - mówił przed pojedynkiem były mistrz dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek.

 

Początek zwiastował spore kłopoty Polaka, bo Kiladze był bardzo mobilny i świetnie bił z kontry. Kownacki w swoim stylu starał się boksować na pressingu, ale w pierwszych sześciu minutach miał problem z narzuceniem swojego stylu. A Gruzin potrafił trafić naprawdę mocno - tak mocno, że ucierpiał nos "Babyface'a".

 

To był jednak chwilowy sukces Kiladze, bo od trzeciej rundy stery pojedynku w swoje ręce wziął nasz zawodnik. Kownacki w czwartej odsłonie posłał go na deski i wydawało się, że koniec walki jest bardzo blisko. Ostatecznie Gruzin wytrwał do rundy szóstej, ale wtedy Polak podkręcił tempo, zaatakował kapitalnymi podbródkowymi i po raz ostatni powalił przeciwnika na deski. Udało mu się wstać, lecz sędzia musiał przerwać starcie.

Wynik walki:

 

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) pokonał w szóstej rundzie przez TKO Iago Kiladze (26-2, 18 KO)

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze