ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Hitowy mecz 18. kolejki PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Asseco Resovia Rzeszów będzie przedostatnim spotkaniem w tej serii gier. Starcie ZAKSA - Resovia zapowiada się bardzo emocjonująco i należy spodziewać się zaciętego widowiska. Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport.

Spotkanie pierwszej rundy PlusLigi przyniosło podopiecznym Andrei Gardiniego komplet oczek. Mimo, że od meczu 3. kolejki upłynęło sporo czasu to warto podkreślić dobrą postawę Sama Deroo i Maurice’a Torresa. To właśnie ten duet był główną bronią ZAKSY w hali na Podpromiu. Mistrzowie Polski mogli się też pochwalić pewnym przyjęciem, dzięki czemu Benjamin Toniutti mógł sprawiedliwie rozdzielać piłki. I tak zdobywca 10 oczek Łukasz Wiśniewski mógł się pochwalić imponującą, stu procentową efektywnością zagrań. Atutem ZAKS-y była również regularna i celna zagrywka.

Prowadzony wówczas przez Roberto Serniottiego zespół z Rzeszowa był wówczas w dużo lepszej sytuacji niż aktualnie. Początek sezonu był dla rzeszowian udany i przed meczem z obrońcami tytułu Resovia miała na koncie komplet oczek. Również we wspomnianym meczu z ZAKSĄ ekipa z Podkarpacia pokazała się z niezłej strony. Wynik 3:1 nie do końca odzwierciedla bowiem, jak było to zacięte spotkanie. Dwie z czterech rozegranych setów rozstrzygały się w grze na przewagi. Pierwsza odsłona, wygrana przez Resovię 35:33 tylko pobudziła do walki mistrzów Polski. Zawodnikiem rzeszowian, który sprawił wówczas najwięcej problemów liderowi PlusLigi, był Aleksander Śliwka.

Faworytem meczu jest bez wątpienia ZAKSA, jednak Resovia nie ukrywa, że chce przerwać imponująca serię mistrzów Polski (siedemnastu zwycięstw z rzędu w lidze). Pewne jest więc, że w niedzielny wieczór zobaczymy zacięte spotkanie.

 

Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

A.J., zaksa.pl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze