Liga Mistrzyń: Chemik Police - Marica Płowdiw. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Mistrzyń: Chemik Police - Marica Płowdiw. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Mistrzynie Polski w 3. kolejce Ligi Mistrzyń podejmą w hali w Koszalinie bułgarską Maricę Płowdiw. Polki, by myśleć o awansie do fazy pucharowej muszą wygrać to spotkanie. Transmisja meczu Chemik Police - Marica Płowdiw od 17:55 w Polsacie Sport.

Dwa tygodnie temu policzanki debiutując w Koszalinie, w którym pełnią rolę gospodarza, przegrały gładko z Dynamem Kazań. Mecz z wicemistrzyniami Rosji pokazał, że w grupie C Polki mogą walczyć raczej jedynie o zajęcie drugiego miejsca i liczyć na to, że przy korzystnych wynikach z tej pozycji uda im się zakwalifikować do fazy pucharowej. By tak się stało, Chemik musi wygrać mecze z Maricą i Vizurą Ruma.

 

Z Serbkami na początek rozgrywek policzanki wygrały 3:0 na wyjeździe, dominując zdecydowanie. Przed dwoma tygodniami z kolei Vizura wygrała w Bułgarii z Maricą 3:1, co uznano za niespodziankę. „Nieprzyjemna porażka, która miała być zwycięstwem” – tak relację z meczu w Płowdiw zatytułowano na oficjalnej stronie Maricy. Teraz zespół bułgarski, który dominuje w swoim kraju i w grudniu zdobył Puchar Bułgarii, musi wygrać w Koszalinie, by jeszcze marzyć o włączeniu się w rywalizację z Chemikiem i Vizurą.

 

– Vizura to bardzo młody zespół, który jednego dnia gra słabo, żeby drugiego pokazać się z bardzo dobrej strony. Dlatego nie uważam, żeby można było lekceważyć Bułgarki. Zależy nam na wygranej i z takim nastawieniem wyjdziemy na parkiet – zapewniła skrzydłowa Chemika Natalia Mędrzyk.

 

Trener Chemika Jakub Głuszak już na początku sezonu zapowiadał, że chciałby, aby jego drużyna szczyt formy uzyskała w styczniu, gdy przyjdzie jej grać najtrudniejsze mecze zarówno w ekstraklasie, jak i Lidze Mistrzyń. Ostatnie spotkania pokazują, że mistrzynie Polski grają coraz skuteczniej. Wygrały bardzo trudny mecz z liderkami LSK ŁKS Commercecon Łódź 3:2, a przed tygodniem pewnie ograły u siebie inny czołowy zespół ligi Budowlanych Łódź 3:0.

 

– Od meczu z ŁKS nasza forma idzie w górę. Gra wygląda dużo lepiej i pewniej. Chciałabym, żebyśmy utrzymały ją przez dłuższy okres, bo w lutym czeka nas bardzo dużo rywalizacji na wysokim poziomie – przekonuje Mędrzyk.

 

Transmisja meczu Chemik Police - Marica Płowdiw od 17:55 w Polsacie Sport.

SA, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze