Nawałka po losowaniu Ligi Narodów: Bardzo cenię włoski futbol, wzorowałem się na nim

Piłka nożna

To losowanie, tak jak wszystkie poprzednie, przyjąłem bardzo spokojnie. Mam taką zasadę, że nie denerwuję się rzeczami, na które nie mam wpływu - mówi nam selekcjoner Adam Nawałka, którego tuż po losowaniu grup Ligi Narodów przepytywał w Lozannie Roman Kołtoń.

Dziennikarz Polsatu Sport przypomniał, że Adam Nawałka, zwłaszcza na początku swojej pracy trenerskiej często jeździł na staże do włoskich klubów. - Bardzo cenię włoski futbol - przyznał opiekun reprezentacji Polski. - Strukturę, organizację, szkolenie. Taktykę dopracowaną do perfekcji, przygotowanie fizyczne na bardzo wysokim poziomie - wyliczał Adam Nawałka. - Nigdy nie ukrywałem, że w pierwszej fazie mojej kariery trenerskiej wzorowałem się na włoskiej piłce.

Nie mogło rzecz jasna zabraknąć pytania i o drugiego z naszych grupowych rywali w Lidze Narodów. - To nie jest tak, że po przegranym ćwierćfinale Euro z Portugalią wciąż odczuwamy żal, że przeżywamy ten mecz znów i znów na nowo. Być może zaraz po meczu był drobny niedosyt, ale minął, tym bardziej, że szybko okazało się, że przegraliśmy przecież z mistrzem Europy - opowiadał trener Nawałka.

Roman Kołtoń namówił Adama Nawałkę na krótkie podsumowanie dotychczasowej pracy z kadrą. - Pierwszym podstawowym zadaniem, jakie przed sobą postawiliśmy, było wykorzystanie potencjału Roberta Lewandowskiego - zdradził selekcjoner.

Nasz reporter pytał również o atmosferę, z której słynie ekipa trenera Nawałki. - Atmosfera w reprezentacji jest kapitalna, dbamy o nią, wiemy, jak ważne są relacje między ludźmi i podchodzimy do tej pracy z pasją, z sercem - zaznaczył selekcjoner Biało-czerwonych. - Dobra atmosfera jest jednym z warunków postępu, ale najważniejsze rzeczy dzieją się na boisku. Z pewnością dokonaliśmy wyraźny postęp jak chodzi o organizację gry zarówno w defensywie jak i ofensywie - dodał Adam Nawałka, który na nudę nie narzeka również teraz, kiedy w Polsce ligi nie grają. - Rozjechaliśmy się po całej Europie, staramy się monitorować wszystkich zawodników, którzy mają szansę na powołania. Trenerzy reprezentacji cały czas ciężko pracują - zapewnił.

Cała rozmowa Romana Kołtonia z Adamem Nawałką w materiale wideo.

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze