Serie A: Remis Romy rzutem na taśmę. Grali Linetty i Bereszyński

Dwa mecze Serie A rozegrane zostały w środowy wieczór na Półwyspie Apenińskim. W obydwu można było zobaczyć kluby z Wiecznego Miasta - najpierw Lazio bezproblemowo ograło Udinese 3:0, a w drugim spotkaniu AS Roma rzutem na taśmę uratowała remis z Sampdorią. W zespole z Genui wystąpili Karol Linetty oraz Bartosz Bereszyński.

W weekendowym pojedynku Sampdorii w pierwszym składzie wybiegło po raz pierwszy w historii Serie A trzech Polaków. Tym razem Marco Giampaolo postawił na dwóch naszych rodaków - Karola Linettego i Bartosza Bereszyńskiego, a Dawida Kownackiego pozostawił na ławce. Podobnie jak w niedzielę z Fiorentiną, do siatki rywala trafił jednak doświadczony Fabio Quagliarella, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wykorzystał rzut karny.

Wynik 1:0 utrzymywał się na stadionie w Genui do 90. minuty, ale w samej końcówce gospodarzom zabrakło koncentracji. W efekcie Edin Dzeko uderzeniem głową dał gościom z Rzymu cenny punkt. Roma mimo wszystko nie przerwała fatalnej serii - mecz z Sampdorią był piątym kolejnym rzymian bez zwycięstwa. Linetty i Bereszyński wystąpili w pełnym wymiarze czasowym, ten pierwszy ujrzał w pierwszej połowie żółtą kartkę.

Po 21 kolejkach Sampdoria ma 34 punkty i w dalszym ciągu zajmuje szóste miejsce. Roma jest piąta i ma o siedem "oczek" więcej.

Po zwycięstwie w Rzymie nad Udinese 3:0 na trzeciej pozycji umocniło się Lazio - 46 punktów. Dwa stołeczne zespoły rozdziela Inter - 43 pkt. Liderem jest Napoli - 54, a drugi jest broniący tytułu Juventus Turyn - 53.

Sampdoria - AS Roma 1:1 (1:0)
Bramki: Quagliarella 45+2 (k) - Dzeko 90+1

Sampdoria: Viviano - Bereszyński, Silvestre, Ferrari, Strinić (74' Murru), Linetty, Torreira, Praet (80' Barreto), Ramirez, Quagliarella (51' Caprari), Zapata.
AS Roma: Alisson - Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov, Pellegrini (81' Pellegrini), Strootman, Naingollan, Defrel (63' Schick), Dzeko, Under (73' Antonucci).

Lazio - Udinese 3:0 (1:0)
Bramki: Samir 22 (s), Nani 47, Anderson 87\