W Rzeszowie powstanie nowe centrum lekkoatletyczne

Inne
W Rzeszowie powstanie nowe centrum lekkoatletyczne
fot. Cyfrasport

Samorząd województwa podkarpackiego razem z władzami Rzeszowa chce wybudować Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne. W czwartek podpisane zostało porozumienie w tej sprawie. Obiekt ma powstać w oparciu o stadion Resovii, a szacowany koszt budowy to 32 mln zł.

Jak podkreślił na konferencji prasowej marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, podpisanie porozumienia kończy długotrwałe dyskusje na temat wybudowania centrum.

- To ważne, że w tych sprawach wspierają nas radni Rzeszowa i radni województwa podkarpackiego, bo te decyzje nie mogłyby stać się faktem, gdyby nie zgoda i współdziałanie w tym zakresie. W przypadku tej inwestycji mówimy o montażu finansowym, na który będą się składać zarówno środki z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale też z budżetu miasta i województwa – dodał.

Natomiast prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zapowiedział, że projekt budowy centrum, który istnieje już od kilku lat, wymaga przejrzenia i ewentualnej aktualizacji. - Natychmiast rozpoczniemy procedurę przeglądnięcia dokumentów, dostosowania do nowych przepisów, które obowiązują i będziemy się brać za robotę – podkreślił.

Zgodnie z zawartym w czwartek porozumieniem „nie więcej niż 8 mln zł” przeznaczy na budowę centrum samorząd województwa, drugie tyle dołożą władze Rzeszowa, 16 mln zł ma pochodzić z budżetu MSiT.

Radni samorządu Rzeszowa już przyjęli potrzebną w tej sprawie uchwałę. Podobną mają przyjąć na najbliższej sesji sejmiku radni województwa podkarpackiego.

Jak powiedział Ortyl, ministerstwo sportu „obiecało już swoją część wkładu”. - Minister czekał tylko na podpisanie tego porozumienia – zaznaczył.

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne ma powstać w oparciu o infrastrukturę stadionu Resovii. Inwestorem będzie urząd miasta. Przetarg na wyłonienie wykonawcy centrum ma być ogłoszony jeszcze w tym roku.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze