Kolejna reprezentantka Polski w Paris Saint-Germain!

Piłka nożna
Kolejna reprezentantka Polski w Paris Saint-Germain!
fot. CyfraSport

Do Katarzyny Kiedrzynek w jednym z czołowych europejskich klubów dołączy kolejna reprezentantka Polski! Paulina Dudek, która do tej pory reprezentowała barwy Medyka Konin w najbliższych dniach przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt z francuskim gigantem.

22-krotna reprezentantka Polski dołączy do wicelidera najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji. Będzie to już druga zawodniczka w zespole - od 2013 roku barwy Paris Saint-Germain broni bramkarka Katarzyna Kiedrzynek. Paulina Dudek do tej pory występowała w Medyku Konin, gdzie grywała na pozycji środkowego pomocnika lub… lewej obrończyni.

21-latka w 2013 roku zdobyła mistrzostwo Europy do lat 17, a z roku na rok coraz mocniej stanowiła o sile dorosłej reprezentacji. Jej transfer do Paris Saint-Germain to prawdopodobnie duża rola rekomendacji Kiedrzynek.

- Paulina ma szanse na szybki debiut i zaistnienie na arenie międzynarodowej. PSG ma bardzo wąską kadrę, wiele zawodniczek jest kontuzjowanych. Paulina jest także podatna na urazy, więc trzymam kciuki, by zdrowie jej dopisało. To urodzona "ósemka", jednak potrafiła grywać także na lewej stronie boiska - na łamach Eurosportu skomentowała transfer była reprezentantka Polski, Joanna Tokarska.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze