LSK: Festiwal siatkarskiej nieporadności w Policach! Chemik dogonił lidera

W spotkaniu piętnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Chemik Police pokonał Trefla Proximę Kraków 3:1. W trzeciej partii mistrzynie Polski nie zdołały wykorzystać siedmiu(!) piłek meczowych i przegrały seta. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty policzanki zrównały się z liderem tabeli – ŁKS Commercecon Łódź.

W dwóch pierwszych setach konfrontacji policzanek z Treflem wielkich emocji nie było. Pierwszego seta mistrzynie Polski wygrały 25:19. Na początku drugiego przytrafiła się im chwila słabości, gdy rywalki ze stanu 8:3 dla gospodyń zdołały wyrównać na 8:8. Końcówka była jednak nokautująca. Od stanu 18:14 policzanki wygrały siedem kolejnych piłek, ustalając wynik seta na 25:14. Bohaterką tego fragmentu seta była Bianka Busa, która popisała się trzema asami serwisowymi.

W trzecim secie inicjatywa od początku należała do Chemika. W środkowej części seta, gdy podopieczne Jakuba Głuszaka odskoczyły rywalkom na dziesięć oczek (15:5), wydawało się, że jest już po meczu. Być może takie właśnie przekonanie zgubiło siatkarki z Polic. Rywalki zmniejszały dystans, ale gdy Izabela Bełcik wywalczyła piłkę meczową przy stanie 24:18 nic już nie mogło się zdarzyć... A jednak: w polu serwisowym pojawiła się Justyna Łukasik, zaserwowała cztery asy, błąd w ataku popełniła Malwina Smarzek i zrobiło się... 24:24. Doszło do rywalizacji na przewagi, w której mistrzynie Polski nadal zaskakiwały nieporadnością. Błędy Smarzek i Busy zakończyły seta (26:28).

W czwartym secie obie ekipy nadal punktowały seriami. Wyrównana walka trwała do stanu 20:20, później siatkarki z Krakowa pogrążyły dwa błędy własne oraz skuteczna gra Natalii Mędrzyk (25:21).

Najwięcej punktów dla zwyciężczyń zdobyła Malwina Smarzek (21), a dla pokonanych Rebbeca Pavan (18). Nagrodę dla najlepszej zawodniczki (MVP) spotkania  zgarnęła rozgrywająca Chemika Izabela Bełcik.

Dzięki temu zwycięstwu policzanki zrównały się w tabeli z liderem – ŁKS Commercecon Łódź, obie ekipy mają na koncie po 39 punktów. Łodzianki na własnym parkiecie stoczyły zacięte starcie z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna, które okupiły stratą punktu, wygrywając dopiero po tie-breaku (15:13).

Chemik Police – Trefl Proxima Kraków 3:1 (25:19, 25:14, 26:28, 25:21)

Chemik: Bianca Busa, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Bełcik, Alex Holston, Straszimira Simeonowa, Malwina Smarzek - Aleksandra Krzos (libero) - Natalia Mędrzyk

Trefl Proxima: Daria Paszek, Sarah Clement, Rebecca Pavan, Ewelina Brzezińska, Justyna Łukasik, Zsuzsanna Talas - Klaudia Kulig (libero) - Aleksandra Budzoń, Martyna Łukasik, Paula Słonecka, Aleksandra Szymańska, Kinga Wysokińska (libero).

Pozostałe mecze 15. kolejki LSK:

2018-01-26: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (29:31, 16:25, 25:21, 26:24, 15:10)
2018-01-27: Impel Wrocław – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)
2018-01-27: ŁKS Commercecon Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:19, 22:25, 20:25, 27:25, 15:13)
2018-01-28: Poli Budowlani Toruń – Grot Budowlani Łódź (17.00)
2018-01-28: Developres SkyRes Rzeszów – Legionovia Legionowo (20.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-01-29: MKS Dąbrowa Górnicza – Enea PTPS Piła (18.00; transmisja – Polsat Sport).