"Adam, usłyszałem ją"! Poruszające nagranie ratowników z Nanga Parbat (WIDEO)

Inne
"Adam, usłyszałem ją"! Poruszające nagranie ratowników z Nanga Parbat (WIDEO)
fot. PAP

Adam Bielecki, Denis Urubko oraz wspierający ich Jarosław Botor i Piotr Tomala zostali ogólnoświatowymi bohaterami po skutecznej akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Himalaiści w fatalnych warunkach dotarli do Francuzki Elisabeth Revol, aby zabrać ją w bezpieczne miejsce. Na profilu Urubki możemy obejrzeć krótkie nagranie z chwili, gdy ratownicy zobaczyli Francuzkę po raz pierwszy.

Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz próbowali zdobyć ośmiotysięcznik Nanga Parbat, jednak po nieudanym ataku szczytowym musieli walczyć o życie. Ekipa ratownicza złożona z Adama Bieleckiego, Denisa Urubko oraz asekurujących Jarosława Botora i Piotra Tomalę zdołała uratować Francuzkę w fatalnych warunkach atmosferycznych, jednak nie udało im się dotrzeć do Polaka, który znajdował się wyżej.

Revol miała odmarznięte stopy i dłonie, co uniemożliwiało jej powrót. Heroiczna wyprawa ratownicza Bieleckiego i Urubko pozwoliła zabrać ją w bezpieczne miejsce i przetransportować do szpitala. Internet obiegło już zdjęcie prezentujące całą trójkę u podstawy ściany Diamir. Himalaiści nie mieli szans uratować Mackiewicza.

Na jednym z profili rosyjskiego alpinisty pojawiło się krótkie nagranie prezentujące moment dotarcia do Revol. Ze względu na porę dnia nie możemy zobaczyć na nim zbyt wiele, jednak doskonale słyszymy głos ciężko oddychającego Urubki:
- Elizabeth, miło cię widzieć! Adam, mam ją!

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze