ME piłkarzy ręcznych: Brąz dla Francji

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Francji pokonali w Zagrzebiu Danię 32:29 w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy, które odbywają się w Chorwacji. W finale Szwecja zagra z Hiszpanią.

Mistrzowie świata Francuzi, którzy przed ME w Chorwacji byli typowani na głównych kandydatów do złota, musieli zadowolić się brązowym medalem. Seria błędów w końcówce pierwszej połowy mistrzów olimpijskich z Rio de Janeiro Duńczyków miała spory wpływ na ich ostateczną przegraną.

Do przerwy spotkanie było wyrównane, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, ale większej przewagi nie udawało się uzyskać. Dopiero kilka minut przed zejściem do szatni "Trójkolorowi" wykorzystali kilka sytuacji, w których rywale podejmowali złe decyzje i w 28. minucie wygrywali 16:12.

W drugiej połowie Francuzi umiejętnie bronili wyniku. Skandynawowie kilka razy mieli okazję na zdobycie kontaktowego gola, w dużej mierze dzięki świetnej grze Hansa Lindberga (12 trafień), ale za każdym razem ją marnowali. Mistrzowie świata, prowadzeni przez zdobywcę dziewięciu bramek Nikolę Karabatica, uznanego za najlepszego gracza spotkania, nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i sięgnęli na pocieszenie po brąz.

Francja - Dania 32:29 (17:14)

Francja: Cyril Dumoulin, Vincent Gerard - Nikola Karabatic 9, Kentin Mahe 5, Luc Abalo 5, Cedric Sorhaindo 5, Valentin Porte 4, Nedim Remili 2, Michael Guigou 1, Adrien Dipanda 1, Nicolas Tournat, Romain Lagarde, Raphael Caucheteux.
Dania: Niklas Landin, Jannick Green - Hans Lindberg 12, Casper Mortensen 4, Rasmus Lauge 4, Anders Zachariassen 2, Henrik Toft Hansen 2, Mikkel Hansen 2, Niclas Kirkelokke 1, Mads Mensah 1, Michael Damgaard 1, Magnus Landin, Henrik Mollgaard.