Niemcy zareagowali na brutalny faul! Ucierpiała gwiazda Manchesteru City

Piłka nożna
Niemcy zareagowali na brutalny faul! Ucierpiała gwiazda Manchesteru City
fot. PAP

Manchester City stoczył zacięty, ale zwycięski bój z Cardiff City o awans do 1/8 finału Pucharu Anglii. Zawodnicy drugoligowca z Walii nie mieli tego dnia taryfy ulgowej dla lidera Premier League, a kości gwiazd Obywateli dosłownie trzeszczały. Po jednym z brutalnych ataków na nogę Leroya Sane głos zabrała nawet… niemiecka federacja!

Manchester City zgodnie z planem awansował do 1/8 finału Pucharu Anglii zwyciężając na stadionie w Cardiff. Goście jeszcze przed przerwą ustalili wynik spotkania: w ósmej minucie niezwykle sprytnie rzut wolny rozegrał Kevin de Bruyne, który uderzył pod murem, zaś na kilka minut przed zmianą stron gola głową (pierwszego od 2015 roku) zdobył niezwykle skuteczny w tym sezonie Raheem Sterling.

Spotkanie w Walii miało jednak status podwyższonego ryzyka, bowiem rozwścieczeni gospodarze w niezwykle ostry sposób atakowali nieuchwytnych faworytów. W jednym ze starć ucierpiała noga błyskotliwego Leroya Sane, który został brutalnie zaatakowany przez Joe Bennetta. Angielski obrońca otrzymał za starcie tylko żółtą kartkę, a o większą ostrożność do zawodników drugoligowca zaapelowała nawet… niemiecka federacja.
Hej, Cardiff City. Chcieliśmy tylko was poinformować, że mamy latem niezwykle ważny turniej. Nie skrzywdźcie naszych zawodników, prosimy.

Skutkiem wejścia Sane opuścił boisko, a jego miejsce zajął Sergio Aguero. Bennett dowiedział się z kolei, że karma wraca: wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę w doliczonym czasie gry. Pep Guardiola po zakończeniu spotkania potwierdził, że Sane czekają dwa lub trzy tygodnie przerwy od gry wskutek urazu kostki.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze