PŚ w Zakopanem: Fatalny wynik Stocha! Hula tuż za podium

Niedziela z Pucharem Świata w Zakopanem przyniosła masę zmiennych emocji! Skoczkowie skakali w bardzo nierównych warunkach i niestety nie poradził sobie z nimi Kamil Stoch, który był dopiero na 38. miejscu. Po pierwszej serii prowadził Stefan Hula, ale ostatecznie zajął czwarte miejsce. Wygrał Słoweniec, Anze Semenic.

Kamil Stoch po 38. miejscu w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej cyklu. Na pierwsze miejsce awansował 10. w niedzielę Niemiec Richard Freitag, który z dorobkiem 737 punktów o cztery wyprzedza Polaka.

Stefan Hula, który na Wielkiej Krokwi osiągnął życiowy sukces zajmując czwartą lokatę. Na siódmej pozycji uplasował się Dawid Kubacki.

W Zakopanem triumfował Słoweniec Anze Samenic, który odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. Indywidualnie nigdy wcześniej na stanął nawet na podium. Drugi był w niedzielę Niemiec Andreas Wellinger, a trzeci Słoweniec Peter Prevc.

Przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu skoczków czekają jeszcze 3 i 4 lutego zawody w niemieckim Willingen.

SA, Polsat Sport, PAP
Zapis relacji
Relacja zakończona

Huli zabrakło do podium 0,3 pkt.

Polak jest tuż za podium! Na czwartym miejscu!

Stefan Hula skoczył 129,5 m!

Marius Lindvik, rewelacyjny 19-letni Norweg tym razem słabiej. Skoczył 127,5 m. Daje mu to siódme miejsce!

Simon Ammann uzyskał 131 m. Szwajcar jest czwarty.

Już tylko najlepsza trójka: Ammann, Lindvik i pierwszy Hula!

Peter Prevc skoczył 134 m.

Anze Semenic poradził sobie z presją! 137,5 m daje mu ppierwsze miejsce.

Constantin Schmid tylko 123,5 m.

Richard Freitag skoczył 137 m. Jest piąty, ale mimo wszystko pozwala mu objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Johann Andre Forfang skoczył 135,5 m i jest drugi.

Andreas Wellinger będzie nowym liderem! 136,5 m Niemca!

Manuel Poppinger skoczył tylko 123 m.

Przed nami już tylko najlepsza dziesiątka! Kubacki pierwszy, Kot szósty.

Robert Johansson również bliżej od Polaka - 133,5 m. Nadal prowadzi Kubacki.

Stephan Leyhe - 133 m.

Dawid Kubacki również bardzo daleko - 139,5 m! Polak objął prowadzenie!

Junshiro Kobayashi jeszcze dalej! Japończyk skoczył 140 m i wyprzedzi Kota!

Bardzo dobry skok Macieja Kota! Uzyskał 136,5 m! Polak liderem po 16 skokach!

Ryoyu Kobayashi uzyskał aż 130,5 m! Będzie wiceliderem!

Anders Fannemel skoczył ledwie 110 m. Jest za Żyłą, a przed ostatnim Pilchem.

Roman Koudelka - 120 m.

Killian Peier niestety upadł po skoku na 129,5 m. Jest przed dwójką Polaków, którzy zamykają stawkę.

Po skoku na 123 m Michael Hayboeck jest drugi.

Stefan Kraft pokazał, że w pierwszej serii przeszkodziły mu warunki. Teraz skoczył aż 135 m! Jest liderem.

Tomasz Pilch skoczył 113 m. Polak jest na ostatnim miejscu, ale ma pierwsze punkty!

Manuel Fettner - 121,5 m.

Piotr Żyła niestety słabo... Tylko 115,5 m. Polak jest piąty, czyli... ostatni.

Cestmir Kozisek skoczył 126,5 m. Jest drugi za Geigerem.

Daiki Ito - 124 m.

Noriaki Kasai skoczył 121 m.

Zaczynamy drugą serię! Karl Geiger -126,5 m.

Wszystko wskazuje na to, że Kamil Stoch straci koszulkę lidera.

Według pierwszych informacji będzie próba rozegrania drugiej serii. Planowo ma się ona rozpocząć o 17:16.

Fatalny skok Stocha! Tylko 108,5 m. Polak poza drugą serią!

Przed nami tylko skok Kamila Stocha. Polak na pewno wygrał pierwszą serię, albo i cały konkurs. Tylko który?

Richard Freitag lepiej niż poprzedni skoczkowie, ale bliżej od Huli! Niemiec skoczył 129,5 m.

Andreas Wellinger również sobie nie poradził! Tylko 119,5 m. Hula już na pewno na trzecim miejscu!

Przed nami tylko najlepsza trójka.

Stefan Kraft zaledwie 121 m!

Zostało tylko czterech zawodników: Kraft, Wellinger, Freitag i Stoch. Hula bliski podium, bo druga seria stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Jeśli dalej będzie tak wiało, druga seria może być odwołana.

Junshiro Kobayashi tylko 123,5 m.

Anders Fannemel również bez błysku - 125,5 m. Mamy okres, w którym wiatr poważnie przeszkadza skoczkom.

Johan Andre Forfang uzyskał 130,5 m.

Robert Johansson 127,5 m.

Markus Eisenbichler również bardzo blisko - 113,5 m. Nie zobaczymy Niemca w drugiej serii! Jest dopiero 26.

Andreas Stjernen kompletnie sobie nie radzi w Zakopanem. Tylko 107,5 m i brak awansu.

Dawid Kubacki uzyskał 127,5 m. Polak nie jest zadowolony, bo wie, że stać go na więcej. Jest na 10. miejscu.

Karl Geiger tylko 118,5 m.

Piotr Żyła jest w słabszej formie, ale ma awans. Skoczył 123 m i jest na 18. miejscu.

Stefan Hula znów fantastycznie! 132 m w słabych warunkach! Polak liderem!!!

Peter Prevc skoczył 131 m.

Stephan Leyhe - 129,5 m.

Simon Ammann odpalił! 135,5 m! Jest drugi!

Maciej Kot skoczył 122,5, ale miał tylko 5 punktów odjętych. Polak na 6. miejscu.

Michael Hayboeck 120 m.

Manuel Fettner - 121,5.

Anze Semenic wykorzystał dobre warunki. Uzyskał 134,5 m. Jest drugi.

Noriaki Kasai - 119 m.

Clemens Aigner, który wygrał serię próbną teraz tylko 119,5 m. Jest za Pilchem, który ma awans! Pierwsze punkty Polaka w karierze.

Timi Zajc bardzo blisko - 107,5 m. Pilch pierwszy na liście oczekujących na awans!

Constantin Schmid wylądował na 129 m! Jest drugi!

Gregor Deschwanden skoczył ledwie 115 m. Jeszcze dwa słabsze skoki i Pilch ma awans!

Ryoyu Kobayashi - 124,5 m.

Manuel Poppinger uzyskał 127,5 m. Jest wiceliderem.

Za nami 21 skoczków. Lindvik ma awans. Pilch potrzebuje trzech słabszych wyników, żeby zdobyć debiutanckie punkty.

Gregor Schlierenzauer bardzo słabo! Tylko 107,5 m!

Ziga Jelar też blisko - 115 m.

Domen Prevc także sobie nie poradził - 116 m.

Jakub Wolny niestety zawiódł. Tylko 111 m.

Cestmir Kozisek wylądował na 122 m. Jest jednak za Tomaszem Pilchem.

Szwajcar skoczył 127 m! Ma odjęte aż 16 punktów. Jest trzeci.

Killian Peier musi chwilę poczekać na swój skok.

Władimir Zografski wylądował na 114 m.

Vojtech Stursa - 98,5 m.

Daiki Ito uzyskał 119 m. Jest czwarty.

Tomasz Pilch po 12 skoczkach jest trzeci.

Dimitrjij Wasiljew tylko 101 m.

Roman Koudelka 120 m i 2. miejsce.

Andreas Schuler zaledwie 114 m.

Rewelacyjnie radzący sobie lider Pucharu Kontynentalnego, Marius Lindvik znów nie zawiódł! Skoczył aż 138 m! Zdecydowane prowadzenie, choć miał odjęte aż 18 punktów.

Urlich Wohlghenannt skoczył 118 m. Jest trzeci.

Viktor Polasek skoczył 123 m. Ma odjęte aż 15 punktów i jest za Tomaszem Pilchem.

Marti Nomme oddał już skok, ale tylko na 108 m.

Mamy drobną przerwę. Wieje trochę za mocno.

Ilmir Hazedtinow tylko 105 m.

Tomasz Pilch skoczył najdalej. Uzyskał 119,5 m. To koniec grupy narodowej. Przed nami już tylko najlepsi Polacy regularnie skaczący w PŚ.

Aleksander Zniszczoł uzyskał 111,5 m.

Paweł Wąsek skoczył 106 m.

Zaczął Bartłomiej Czyż skokiem na 103 m.

Możemy skakać!

Za nami już seria próbna. Wiatr niestety rozdawał karty, ale mamy dobre wiadomości! Będący tu w fantastycznej formie Stoach i Hula znów ją potwierdzili. Lider PŚ był trzeci, a popularny "Stefanek" zajął drugie miejsce! Serię próbną wygrał Austriak, Clemens Aigner.

Dziś w Zakopanem mocno wieje. Było ryzyko odwołania serii próbnej i przełożenia zawodów na 17:00. Na razie jednak wswzystko idzie zgodnie z planem. Zawodnicy skaczą w serii próbnej.

Konkurs planowo ma się rozpocząć o 16:00!