Czerwiński o przejściu do Piasta: To nie krok wstecz

Piłka nożna
Czerwiński o przejściu do Piasta: To nie krok wstecz
fot. Cyfrasport

Obrońca Jakub Czerwiński w styczniu został na pół roku wypożyczony z mistrza Polski warszawskiej Legii do walczącego o utrzymanie w piłkarskiej ekstraklasie Piasta Gliwice. „Nie traktuję tego jako kroku wstecz” – powiedział zawodnik.

Potrzeba, możliwość gry i bycia ocenianym – to są dla mnie w tej chwili priorytety. One stanowiły najważniejszy powód przyjścia do Piasta – wyjaśnił.

 

Przyznał, że nie wie, co go czeka po zakończeniu sezonu. - Nie chcę wybiegać w przyszłość. Bo wiem, że muszę teraz przede wszystkim fizycznie dojść do swojej optymalnej dyspozycji. To będzie pierwszym etap. Potem muszę zacząć grać. Najważniejsze będzie utrzymanie się z Piastem w ekstraklasie. A co będzie później - powrót do Legii, pozostanie w Gliwicach, czy jeszcze coś innego - na razie w ogóle o tym nie myślę – wyjaśnił 26-letni obrońca.

 

Jego zdaniem przedostatnie miejsce zajmowane przez gliwiczan w tabeli nie oddaje możliwości tego zespołu. - Gdyby Piast zamiast niefortunnie zremisować, wygrał kilka meczów jesienią, znajdowałby się teraz w zupełnie innym miejscu. Od razu po dołączeniu do drużyny, podczas pierwszych treningów w trakcie zgrupowania w Rybniku, zobaczyłem, że ten zespół ma ogromny potencjał. Jeżeli chodzi o ofensywę, o kreowanie akcji, o indywidualne możliwości zawodników. I jestem przekonany, że się utrzymamy – stwierdził.

 

Zaznaczył, że zna oczekiwania gliwickich kibiców. - Zdaję sobie sprawę, że wobec mnie, nowego piłkarza w składzie, będą trochę wyższe. Sam od siebie też wymagam. Decydując się na ten krok widziałem, jaka jest sytuacja Piasta w tabeli. Wiem, że będę oceniany przez pryzmat utrzymania. Nie boję się tego wyzwania. Miałem kilka możliwości, wybrałem Piasta, bo uznałem, że to najlepsze rozwiązanie. Każdy dzień spędzony z drużyną utwierdza mnie w przekonaniu, że wybrałem dobrze – powiedział Czerwiński.

 

Podkreślił, że aklimatyzacja w nowej ekipie przebiegła szybko i łatwo. Wraz z pomocnikiem Tomaszem Jodłowcem – też wypożyczonym ze stołecznego klubu w styczniu – stanowi taki „legijny desant”. - Oczywiście to sympatyczne, że znaleźliśmy się w Gliwicach jednocześnie. Myślę, że pomoże to mnie, Tomkowi i – mam nadzieję – drużynie – dodał.

 

Czerwiński zastąpił w kadrze gliwiczan swojego rówieśnika, Brazylijczyka Heberta, który przeszedł do drugoligowego japońskiego JEF United Ichihara. - Dobra komunikacja obrońców między sobą i z bramkarzem odgrywa kluczowa rolę. Każdy wspólny trening dodaje nam pewności siebie i pozwala lepiej się nawzajem poznać, bo przecież mamy różne nawyki, zachowania na boisku – ocenił stoper, który zgrywa się z kolegami podczas zgrupowania w Hiszpanii.

 

Podkreślił, że nie ma jakiegoś piłkarskiego wzorca. - Ten okres chyba już minął. Teraz skupiam się na sobie. Pracuję nad tym, by poprawić swoje walory i niwelować słabsze strony – zakończył Jakub Czerwiński.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze