Rewanż Canelo - Gołowkin oficjalnie w maju!

Sporty walki

Rewanż Canelo Alvareza (49-1-2, 34 KO) z Giennadijem Gołowkinem (37-0-1, 33 KO) oficjalnie potwierdzony! Czołowi pięściarze świata bez podziału na kategorie wagowe zmierzą się 5 maja.

Przez pewien czas wydawało się, że nigdy nie zobaczymy ich w bezpośredniej konfrontacji. Ostatecznie jednak obu obozom udało się zestawić dwóch bokserskich wirtuozów i we wrześniu 2017 roku zobaczyliśmy ich razem w ringu. Po niesamowitej, dwunastorundowej batalii sędziowie nie byli zgodni, a walka zakończyła się niejednogłośnym remisem. Obaj wyrazili chęć rewanżu i stało się jasne, że do drugiej walki po prostu musi dojść.

Negocjacje prawdopodobnie nie były tak ciężke jak przed pierwszym starciem, a Canelo już jakiś czasu temu mówił, że jego strona dopięła wszystkie szczegóły. W poniedziałek otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie - do hitowego rewanżu dojdzie już 5 maja! Nie wiemy jeszcze, gdzie odbędzie się ta walka oraz jakie pojedynki ją poprzedzą.

- Jestem zachwycony, że po raz kolejny mogę uczestniczyć w jednej z najważniejszych walk w historii boksu. Tym razem Gołowkin nie będzie miał wymówek, bo chcę go znokautować - powiedział Canelo. - Jestem gotowy i cieszę sie, że wziął tę walkę. To walka, której chce świat. To walka, na którą zasłużył boks. Nie zgadzam się z decyzją sędziów z pierwszej walki, więc tym razem nie będzie wątpliwości. Opuszczę ring jako mistrz wagi średniej - skwitował Gołowkin.

Stawką walki będą pasy WBC, WBA, IBF oraz IBO wagi średniej.

Skrót pierwszej walki Canelo - Gołowkin w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze