Pjongczang 2018: Koreański alpejczyk kontra związek narciarski

Zimowe
Pjongczang 2018: Koreański alpejczyk kontra związek narciarski
fot. PAP/EPA

Reprezentant Korei Południowej, alpejczyk Kyung Sung-hyun złożył do sądu okręgowego w Seulu pozew przeciwko krajowemu związkowi narciarskiemu (KSA), w którym zarzuca nieprawidłowości przy ustalaniu składu na igrzyska w Pjongczangu.

Zdaniem 27-letniego zawodnika, który reprezentował Koreę w 2014 roku w Soczi w slalomie i gigancie, KSA nie uwzględnił przy ustalaniu składu wyników uzyskiwanych przez kadrę w tegorocznym sezonie. Kyung Sung-hyun jest przekonany, że powinien się znaleźć w ekipie narodowej, jeżeli związek by przestrzegał wszystkich kryteriów kwalifikacji - zarówno krajowych, jak i wyznaczonych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl).

Kyung Sung-hyun był przekonany o tym, że otrzyma powołanie, gdy w ubiegłą środę podczas prezentacji Team Korea dowiedział się, że weźmie udział 9 lutego w ceremonii otwarcia igrzysk. Później jednak Koreański Związek Narciarski ogłosił, że w do ekipy zostali powołani Jung Dong-hyun i Kim Dong-woo.

"Przyznajemy, że decyzja o włączeniu tego zawodnika do ceremonii otwarcia była lekkomyślna, tym bardziej, że w momencie jej ogłaszania jego udział w igrzyskach nie był potwierdzony" - powiedział wiceprezes KSA Lee Jae-chan cytowany przez agencję Yonhap News.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze