Pjongczang 2018: W czwartek CAS ogłosi werdykt w sprawie Rosjan

Zimowe
Pjongczang 2018: W czwartek CAS ogłosi werdykt w sprawie Rosjan
fot. PAP

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie (CAS) poinformował, że w czwartek wyda ostateczne werdykty dotyczące 39 rosyjskich sportowców, którzy zostali zdyskwalifikowani przez komisję dyscyplinarną Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Rosjanie, którzy zostali przyłapani na dopingu podczas ponownego badania próbek pobranych w trakcie igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku i zostali dożywotnio zdyskwalifikowani, odwołali się do CAS.

Ich obrony podjęli się najlepsi rosyjscy prawnicy oraz grupa adwokatów szwajcarskich zatrudniona przez Rosyjski Komitet Olimpijski.

Posiedzenie CAS, które zwykle odbywają się w Lozannie, tym razem zostało przeniesione do centrum konferencyjnego w Genewie, gdzie są lepsze warunki do przesłuchania tak wielu świadków i ekspertów. Pierwsi na pytania CAS odpowiadali 21 stycznia, procedura miała się zakończyć 31 stycznia, ale została przeniesiona na dzień następny.

Ogłoszenie werdyktu będzie miało miejsce w czwartek w Pjongczangu, gdzie przedstawi je sekretarz generalny Trybunału Matthieu Reeb.

Z 39 sportowców, którzy się odwołują, 21 w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia chce wystartować w igrzyskach, które rozpoczynają się 9 lutego.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze