Remis Cracovii w meczu kontrolnym

Piłkarze Cracovii zremisowali z serbskim FK Mladost Lucani 1:1 (0:0) w sparingowym meczu rozegranym w tureckim Belek, gdzie krakowski zespół przygotowuje się do wiosennych spotkań ekstraklasy.

Bramkę dla "Pasów" zdobył Sebastian Strózik w 51. minucie. Było to trzecie trafienie 18-letniego napastnika podczas zimowych sparingów. Rywale, którzy zajmują obecnie dziewiąte miejsce w serbskiej ekstraklasie, doprowadzili do remisu w 67. minucie. Trener Michał Probierz w meczu tym sprawdził 22 zawodników.

We wcześniejszych sparingach "Pasy" pokonały Puszczę Niepołomice 2:0, zremisowały z Zagłębiem Sosnowiec 2:2, wygrały ze Stalą Mielec 3:1, przegrały z Siarką Tarnobrzeg 1:2, zwyciężyły macedońską Akademiję Pandev Strumica 4:1 i rosyjskie Krylia Sowietów 2:0.

W następnym spotkaniu piłkarze Cracovii zmierzą się 3 lutego z Olimpikiem Donieck. Dzień później wrócą do kraju i na swoich obiektach będą przygotowywać się do pierwszego ligowego meczu ze Śląskiem Wrocław, który odbędzie się w Krakowie 10 lutego.