Guardiola zaskoczony wyrozumiałością angielskich sędziów. „Muszą chronić zawodników”

Piłka nożna
Guardiola zaskoczony wyrozumiałością angielskich sędziów. „Muszą chronić zawodników”
fot. PAP

Nie milkną echa wydarzeń jakie miały miejsce podczas niedawnego meczu Pucharu Anglii pomiędzy zespołami Cardiff City oraz Manchesteru City. Lepsi okazali się ci drudzy, ale szkoleniowiec The Citizens, Pep Guardiola nie miał zadowolonej miny po końcowym gwizdku ze względu na ostrą grę rywali i pobłażliwość arbitrów.

Najbardziej w tym spotkaniu ucierpiał Leroy Sane, który doznał kontuzji w starciu z Joe Bennettem. Piłkarz Cardiff został ukarany jedynie żółtą kartką, podczas gdy skrzydłowy reprezentacji Niemiec będzie pauzował około sześciu tygodni i nie zagra m.in. w finale Carabao Cup. Szkoleniowiec gospodarzy, Neil Warnock stwierdził, że takie zagrania to część gry, ale zupełnie z tym nie zgadza się Pep Guardiola. - Jestem zaskoczony postawą sędziego. Tu nie chodzi o fizyczność, ponieważ akceptuję pojedynki pomiędzy zawodnikami. To jest bardziej kwestia decyzji arbitra. Piłkarze, drużyny mogą grać jak im się podoba. Jeżeli menadżer jest przekonany, że należy grać agresywnie, to w porządku. Jest jednak jedna osoba na boisku, która musi rozstrzygnąć czy granica nie została przekroczona – mówi opiekun The Citizens.

47-latek zdaje sobie sprawę, że drużyny stosują przeciwko jego zespołowi agresywny styl, ale nie spodziewał się, że sędziowie będą tak pobłażliwi. - Czasami jestem tym faktem zaskoczony, ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie lepiej. Trzeba do tego przywyknąć. Odpowiedzialność za zdrowie zawodników leży po ich stronie. Sędziowie muszą być bardziej konsekwentni w podejmowaniu swoich decyzji. Dlaczego raz przyznawana jest czerwona kartka, a za drugim razem już nie? Dlaczego tam jest faul, a tu nie? Jeden facet decyduje gdzie jest granica. Jeżeli zostanie ona przekroczona, wówczas może stać się coś złego, tak jak w przypadku Leroya. Dlatego jestem smutny po wygranym meczu. Sędziowie muszą chronić zawodników – podkreśla Guardiola.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie