Pjongczang 2018: Najmłodsza 15-latka z Chin, najstarsza 51-letnia Kanadyjka

Zimowe
Pjongczang 2018: Najmłodsza 15-latka z Chin, najstarsza 51-letnia Kanadyjka
fot. PAP/EPA
Kanadyjka Cheryl Bernard 30 czerwca skończy 52 lata.

Najmłodszym sportowcem, który uzyskał kwalifikacje do igrzysk w Pjongczangu jest 15-letnia Chinka Meng Wu specjalizująca się w halfpipe, zaś najstarsza rezerwowa w zespole curlingu 51-letnia Kanadyjka Cheryl Bernard - wynika z danych zebranych przez portal nbcsports.com.

Jeśli Kanadyjka, srebrna medalistka z Vancouver, jako rezerwowa, nie wystąpi w Korei Płd., to palma pierwszeństwa przypadnie reprezentantowi tej samej dyscypliny Finowi Tomiemu Rantamaeki, który ma 49 lat.

 

W gronie najstarszych sportowców są m.in. 45-latkowie japoński skoczek Noriaki Kasai i niemiecka panczenistka Claudia Pechstein, jego rówieśniczka. W grupie najmłodszych jest aż sześcioro 15-latków, z których Chinka Wu jest najmłodsza, bo urodziła się 2 października 2002 r.

 

W polskiej reprezentacji wśród 62 osób najmłodszą jest Karolina Bosiek urodzona w 2000 roku, która na igrzyskach w Pjongczangu obchodzić będzie 20 lutego 18. urodziny (KS Pilica Tomaszów Maz.). Najstarszą jest biathlonistka, 38-letnia Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze