Valverde trzeci raz wygrał wyścig Dookoła Walencji

Hiszpan Alejandro Valverde z grupy Movistar trzeci raz został zwycięzcą kolarskiego wyścigu Dookoła Walencji. Ostatni etap z Paterny do Walencji (135,2 km) wygrał w niedzielę Belg Juergen Roelandts (BMC).

Na mecie - w czasie 2:58.26 - finiszowała 12-osobowa grupa czołowa. Kolejne lokaty zajęli Holender Danny Van Poppel (LottoNL-Jumbo) i Francuz Clement Venturini (AG2R).

37-letni Valverde, wracający do ścigania po poważnym wypadku w lipcowym Tour de France, odniósł trzecie zwycięstwo w imprezie rozgrywanej w okolicach Walencji. Poprzednio triumfował w 2004 i 2007 roku. W tegorocznej, 69. edycji wygrał dwa etapy.

W klasyfikacji generalnej wyprzedził dwóch kolarzy grupy Astana - swojego rodaka Luisa Leona Sancheza o 14 sekund i Duńczyka Jakoba Fuglsanga - o 26.

Najlepszy zawodnik ekipy CCC Sprandi Polkowice Portugalczyk Amaro Antunes został sklasyfikowany na 10. miejscu - strata 1.09. Łukasz Owsian był 47. - 7.02, a Kamil Gradek 117. - 26.54.

Michał Kwiatkowski (Sky), dla którego wyścig Dookoła Walencji był pierwszym startem w sezonie, zajął 70. lokatę - 15.02.