Gortat odejdzie z Wizards? Chce wrócić do Magic

Koszykówka
Gortat odejdzie z Wizards? Chce wrócić do Magic
fot. PAP

Marcin Gortat może odejść z Washington Wizards. Amerykańskie media spekulują, że dojdzie do tego jeszcze przed zakończeniem okienka transferowego w NBA.

Marcin Gortat w Washington Wizards gra od 2013 roku. Jego przygoda z drużyną ze stolicy Stanów Zjednoczonych mimo ważnego kontraktu może niebawem dobiec końca. Amerykańskie media spekulują, że rozstanie Polaka z klubem może nastąpić jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego w NBA.


Rola polskiego centra w Wizards z dnia na dzień maleje. Amerykanie twierdzą, że gra coraz słabiej, a co za tym idzie spędza coraz więcej czasu na ławce rezerwowych. "Gortat nie jest już tak dobry, jak był w szczycie formy. Wizards potrzebują kogoś lepszego na tej pozycji" - napisano na portalu hoopshype.com.

Odejście Polaka jest powiązywane z transferem Nikoli Vucevicia z Orlando Magic. Wydaje się, że to prawdopodobny kierunek, bowiem sam Gortat otwarcie powiedział, że chciałby zakończyć karierę na Florydzie, czyli tam, gdzie stawiał pierwsze kroki w NBA.

- Marzę, by dołączyć do tego zespołu na miesiąc, dwa, może trzy. Chciałbym bardzo jeszcze raz założyć koszulkę w biało-niebieskie paski i powiedzieć "Jestem Magic" - stwierdził niedawno Gortat.

Polak spędził jedenaście sezonów w NBA. Jego kontrakt z Wizards obowiązuje do końca sezonu 2018/2019.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze