Jagiellonia Białystok podpisała kontrakt z islandzkim obrońcą

Piłka nożna
Jagiellonia Białystok podpisała kontrakt z islandzkim obrońcą
fot. Jagiellonia.pl

22-letni obrońca Islandczyk Bodvar Bodvarsson podpisał w poniedziałek 3,5-letni kontrakt z Jagiellonią Białystok - poinformował aktualny piłkarski wicemistrz Polski. To czwarty nowy zawodnik pozyskany w zimowej przerwie przez białostoczan.

Bodvar Bodvarsson jest pierwszym Islandczykiem w polskiej ekstraklasie, ostatnio występował w islandzkim zespole FH Hafnarfjordur. Nominalnie to lewy obrońca, ale może też grać na środku defensywy. W styczniu ub. roku zadebiutował w reprezentacji kraju; od tego czasu zagrał w niej cztery razy.

Na lewej obronie ma konkurować o grę w pierwszym składzie z Brazylijczykiem Guilherme i Markiem Wasilukiem.

Islandczyk jest czwartym nowym piłkarzem tego klubu. W zimowej przerwie białostocki zespół podpisał też kontrakty z dwoma reprezentantami Słowenii: skrzydłowym Dejanem Lazarevicem, który wziął też udział w części zimowego zgrupowania w Turcji, oraz napastnikiem Romanem Bezjakiem. W styczniu umowę z Jagiellonią podpisał też boczny obrońca Jakub Wójcicki (poprzednio Cracovia Kraków).

Najpoważniejsze ubytki w tym czasie, to przede wszystkim Piotr Tomasik (transfer do Lecha Poznań) oraz litewski skrzydłowy Fedor Cernych, który podpisał kontrakt z Dynamo Moskwa.

Umowy z klubem rozwiązali też Ukrainiec Dmytro Chomczenowski i Szkot polskiego pochodzenia Ziggy Gordon, którzy nie znaleźli się już jednak w szerokiej kadrze zespołu na obóz w Turcji.

 

Bodvarsson jest pierwszym Islandczykiem historii naszej Ekstraklasy a także reprezentantem 94. narodowości w tejże.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie