Gol "Lewego" i wysokie zwycięstwo Bayernu Monachium w Pucharze Niemiec

Kibice, którzy we wtorkowy wieczór zasiedli na trybunach Benteler-Arena nie doświadczyli piłkarskiej sensacji. Miejscowe SC Paderborn uległo Bayernowi Monachium aż 0:6. Do siatki trafił Robert Lewandowski, a mistrzowie Niemiec przypieczętowali awans do półfinału Pucharu Niemiec.

Chociaż wynik jednoznacznie wskazuje na to, że dominacja Bayernu była ogromna, to jednak momentami to gospodarze prezentowali się lepiej i nie raz zagrozili bramce strzeżonej przez Svena Ulreicha. Liderowi 3. Bundesligi udało się nawet zdobyć gola, i to już w ósmej minucie, arbiter jednak nie uznał trafienia, ponieważ jeden z zawodników "SCP" był na spalonym.

Ostrzeżenie było dla piłkarzy Juppa Heyneckesa jak kubeł zimnej wody. "Bawarczycy" szybko wzięli się do roboty i po bramkach Kingsley'a Comana, Joshu'y Kimmicha i Lewandowskiego prowadzili do przerwy 3:0. Wynik po przerwie podwyższył Corentin Tolisso, a dwa trafienia w końcówce zanotował Arjen Robben.

SC Paderborn 07 - Bayern Monachium 0:6 (0:3)
Bramki: Coman 19', Lewandowski 25', Kimmich 42', Tolisso 55', Robben 86', Robben 89'

SC Paderborn 07: Ratajczak, Boeder, Schonlau, Strohdiek, Herzenbruch, Zolinski, Krausse, Antwi-Adjej (Bertels 66'), Wassey (Tietz 46'), Ritter (Klement 74'), Michel

Bayern Monachium: Ulreich, Kimmich, Suele, Hummels, Alaba, Mueller (Tolisso 32'), Vidal, Rodriguez (Rudy 67'), Robben, Lewandowski, Coman (Ribery 81')

Żółte kartki: Zolinski 76',  Strohdiek 82' - Hummels 40', Vidal 72'