Fed Cup: Polki przegrały z Łotyszkami w drugim pojedynku grupowym

Polskie tenisistki przegrały z Łotyszkami 1:2 w swoim drugim meczu w turnieju Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji w Tallinnie. W środę biało-czerwone pokonały Austriaczki 2:1, a w piątek czeka je pojedynek z Turczynkami.

Mecz z Łotyszkami rozpoczęły 144. w rankingu WTA Magdalena Fręch i 15. w tym zestawieniu Anastasija Sevastova. Polka nie miała żadnych szans ze znacznie wyżej notowaną rywalką. Ich starcie trwało zaledwie 59 minut, a przeciwniczka wygrała 6:1, 6:2.

Później na kort wyszła Magda Linette, która obecnie zajmuje najwyższe w karierze 56. miejsce na światowej liście. Ona także nie sprostała rywalce. Zwyciężczyni ubiegłorocznego French Open Jelena Ostapenko triumfowała po 65 minutach 6:3, 6:3.

Jedyny punkt w tym pojedynku zdobył debel, w którym Linette i Alicja Rosolska pokonały Dianę Marcinkevicą i Danielę Vismane 6:1, 6:0.

Skład biało-czerwonych uzupełnia 16-letnia Iga Świątek (725.).

Łotyszki na koncie mają już dwa zwycięstwa, bo wcześniej pokonały Turczynki.

Ekipa, która zajmie pierwsze miejsce, zagra w sobotę ze zwycięzcą grupy A (w niej są Serbia, Gruzja i Bułgaria) o awans do kwietniowego barażu o Grupę Światową II. Najsłabsze drużyny z tych dwóch grup zmierzą się zaś w sobotę w pojedynku, którego stawką będzie pozostanie na obecnym poziomie rozgrywek. Przegrany spadnie do Grupy II strefy euro-afrykańskiej.

Na takich samych zasadach toczy rywalizacja między zespołami z grup B (Wielka Brytania, Estonia, Portugalia) i C (Chorwacja, Węgry, Słowenia, Szwecja).

Łotwa - Polska 1:2
  Magdalena Fręch - Anastasija Sevastova 1:6, 2:6
  Magda Linette - Jelena Ostapenko 3:6, 3:6
  Linette, Alicja Rosolska - Diana Marcinkevica, Daniela Vismane 6:1, 6:0