PlusLiga: Mistrz świata na dłużej w ONICO Warszawa!

Siatkówka
PlusLiga: Mistrz świata na dłużej w ONICO Warszawa!
fot. PAP

Siatkarze ONICO Warszawa są rewelacją obecnego sezonu i włączyli się do rywalizacji o medale PlusLigi. Władze klubu myślą już jednak o przyszłości, dlatego przedłużyli kontrakt z czołowym zawodnikiem stołecznej drużyny, mistrzem świata juniorów Bartoszem Kwolkiem.

Kwolek będzie reprezentował barwy ONICO Warszawa przez kolejne dwa sezony. Młody przyjmujący stołecznej drużyny to pierwszy zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem.

 

Obecny sezon PlusLigi to dla Kwolka drugi rok w stolicy. Pod wodzą trenera Stephane Antigi młody przyjmujący stał się podstawowym zawodnikiem ONICO Warszawa. W obecnym sezonie mistrz świata juniorów zdobył już 294 punkty, w tym 30 asów serwisowych, a skuteczność jego przyjęcia wynosi 55%, dzięki czemu Kwolek plasuje się w czołówce najlepszych przyjmujących PlusLigi.

 

– Bardzo cieszymy się z nowego kontraktu Bartka Kwolka. To jedna z nadziei polskiej siatkówki, zawodnik wciąż bardzo młody, ale z doświadczeniem i sukcesami w rozgrywkach międzynarodowych. W tym sezonie stanowi o sile ofensywnej ONICO, ale wszyscy wiemy, że stać go na jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że przyczyni się do sukcesów klubu, a może także reprezentacji. Nowa umowa Kwolka to również sygnał, że w Warszawie myślimy długofalowo, a projekt o nazwie "ONICO Warszawa" nabiera rozpędu – powiedział dyrektor sportowy ONICO Paweł Zagumny.

 

Kwolek wymieniany jest jako jedna z nadziei polskiej siatkówki. W ubiegłym roku przyjmujący wraz z reprezentacją Polski U–21 zdobył tytuł mistrza świata juniorów. W finale młodzi Polacy pokonali Kubę 3:0, a Kwolek został wybrany najlepszym przyjmującym czempionatu. To jednak niejedyne indywidualne wyróżnienie na jego koncie – wśród nagród zdobytych przez młodego siatkarza znajduje się również MVP mistrzostw świata i Europy kadetów, a także statuetka dla najlepszego przyjmującego podczas juniorskich mistrzostw Starego Kontynentu.

RM, ONICO Warszawa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie