Heynen swoją pierwszą koszulkę reprezentacji Polski oddał na akcję charytatywną

Siatkówka
Heynen swoją pierwszą koszulkę reprezentacji Polski oddał na akcję charytatywną
fot. PAP

W środę Vital Heynen został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy. Otrzymał wtedy oficjaną koszulkę naszej drużyny narodowej ze swoim nazwiskiem na plecach. Belg jednak trykotu nie zatrzymał - przekazał go na licytację, z której dochód zostanie przekazany dla ciężko chorej siedmioletniej Michaliny.

W styczniu 2018 roku u Michaliny wykryto guza mózgu i nagle całe jej życie wywróciło się do góry nogami. Guz został co prawda usunięty, ale nie w całości. Dziewczynkę i jej bliskich czeka teraz długa droga, ale jak podkreślają - nie zamierzają się poddać. Potrzebują jednak pieniędzy na pięcioletnie leczenie, czyli walkę z guzem i przerzutami. Koszt terapii to około cztery tysiące złotych za miesiąc.

Na rzecz Michaliny przeprowadzono już mnóstwo licytacji. W akcję postanowił zaangażować się także nowy selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen. Belg przekazał na aukcję koszulkę naszej drużyny narodowej, którą otrzymał podczas prezentacji i na której złożył autograf. Cena wywoławcza: 10 zł. Licytacja zakończy się o godzinie 21:00 25 lutego. Więcej szczegółów TUTAJ.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie