Guzik: Dobra pozycja wyjściowa przed biegiem na dochodzenie

Zimowe
Guzik: Dobra pozycja wyjściowa przed biegiem na dochodzenie
fot. PAP/EPA.

W biathlonowym sprincie na igrzyskach w Pjongczangu najlepiej z Polek spisała się Krystyna Guzik, zajmując 28. miejsce. "To dobra pozycja wyjściowa przed biegiem na dochodzenie" - powiedziała zawodniczka, która do triumfatorki Niemki Laury Dahlmeier straciła 1.37,1.

Choć 28. miejsce nie wygląda imponująco, to jednak stawka jest bardzo ściśnięta. Dalhmeier jako jedyna z czołówki nie pomyliła się na strzelnicy i wygrała wyraźnie. Do trzeciej Czeszki Veroniki Vitkovej Guzik straciła 1.11,3, a do 10. Francuzki Justin Braisaz 49,2.

"Jestem zadowolona z dzisiejszego startu. Wiadomo, że jest dużo mocnych rywalek i trzeba pracować na każdym odcinku trasy. Walczyłam na podbiegach, ale widocznie dziś na więcej nie było mnie stać. Liczę, że w kolejnych startach będzie lepiej. Mam bardzo dobrą pozycję wyjściową przed biegiem na dochodzenie" - oceniła Polka.

Do poniedziałkowego biegu pościgowego zawodniczki przystąpią z zaliczeniem różnic czasowych ze sprintu. Mimo trudnych warunków - zimna i porywistego wiatru - Guzik na strzelnicy radziła sobie dobrze. Słabszą stroną była jej forma biegowa.

"Nie wiem czy tak długa przerwa w startach, bo prawie miesiąc, to był dobry pomysł, ale ogólnie na trasie czułam się dobrze. Starałam się dać z siebie wszystko. Dużo czasu zajęło mi strzelanie w pozycji stojącej. Zwlekałam z pierwszym strzałem, ale ogólnie się opłaciło, bo nie spudłowałam" - dodała Guzik, która biegła jedną karną rundę po pudle w pozycji leżącej.

Rozczarowania nie kryła natomiast Weronika Nowakowska. Najlepiej prezentująca się z Polek w tym sezonie Pucharu Świata zawodniczka po dwóch pomyłkach na strzelnicy zajęła 34. miejsce ze stratą 1.57,0.

"Najsłabszym punktem dzisiejszego występu był bieg. Niestety, od pierwszego kroku nie czułam się dobrze. Nogi miałam jak z betonu i trwało to na całym dystansie. Mam nadzieję, że w kolejnych startach będę się czuła lepiej i lepiej strzelała. Samopoczucie na pewno nie było wynikiem stresu" - podkreśliła.

Niespodzianką jest drugie miejsce Norweżki Marte Olsbu. 27-latka nigdy nie wygrała indywidualnych zawodów Pucharu Świata. Nowakowska poczucia zmarnowanej szansy jednak nie ma.

"Spodziewałam się, że ten pierwszy wyścig może tak wyglądać, sygnalizowałam to wcześniej, choć może nie wprost. Niestety sprawdziło się to, ale igrzyska jeszcze się nie skończyły i wierzę, że zdołam się tu pokazać z lepszej strony. Najbliższy start, w którym możemy liczyć na mój dobry wynik, to bieg indywidualny 14 lutego" - zapowiedziała.

Na starcie stanęły jeszcze dwie reprezentantki Polski. Monika Hojnisz była 45. - 2.14,4 straty, a Magdalena Gwizdoń 56. - 2.29,5. Obie miały po trzy niecelne strzały.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie