Liga Mistrzów: Orlen Wisła Płock pokonała HC Zagrzeb

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali z mistrzem Chorwacji HC Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 27:24 (13:10) w meczu jedenastej kolejki grupy A Ligi Mistrzów.

Było to pierwsze zwycięstwo płocczan w tym sezonie przed własną publicznością. Zwycięstwo daje im jednak i tak niewielkie szanse na awans do fazy pucharowej.

Zwycięzca pojedynku ostatniej drużyny w tabeli - HC Zagrzeb i przedostatniej – Orlen Wisły, zachowywał jeszcze teoretyczne szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W mecz lepiej weszli goście, którzy byli o jedną bramkę lepsi od gospodarzy. Pierwszy raz gospodarze prowadzenie objęli w 11. min (5:4). Do tego momentu w Orlen Wiśle brylowali bracia Gębalowie, którzy rzucili po dwa gole, a piątą bramkę dorzucił Jose de Toledo, zaś w zespole gości trzy razy pokonał Adama Morawskiego Igor Vori.

Z upływem czasu coraz lepiej poczynał sobie Morawski, który w 14. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Zlatko Horvata. Chwila dekoncentracji kosztowała podopiecznych Piotra Przybeckiego utratę prowadzenia. W 18. min rywale doprowadzili do remisu 7:7, ale Orlen Wisła szybko wróciła do gry i w 25. min wygrywała 12:8.

Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 13:10, sekundy zabrakło, by wynik zdołał podwyższyć Sime Ivic. Rzucona przez niego piłka wpadła do siatki tuż po sygnale kończącym pierwszą połowę.

Przez pierwsze 10 min drugiej odsłony płocczanie wypracowali sobie czterobramkową przewagę. Trzy gole w trzy minuty strzelił Gilberto Duarte. Po 40. minucie znowu coś się zacięło w grze Orlenu, przeciwnicy odrobili część strat i przegrywali już tylko 19:20.

W 50. min płocczanie znów prowadzili 23:20, ale drużyna chorwacka nie poddawała się i przez kilka minut przegrywała tylko różnicą jednej, momentami dwóch bramek. W końcówce ekipa Przybeckiego ponownie uzyskała trzybramkowe prowadzenie 27:24 i nie oddała go do końca.

Orlen Wisła - HC Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 27:24 (13:10)

Orlen Wisła: Adam Morawski, Adam Borbely - Michał Daszek 3, Gilberto Duarte 4, Przemysław Krajewski 1, Dan Racotea 2, Nemanja Obradovic 1, Valentin Ghionea, Tomasz Gębala 2, Sime Ivic 5, Marko Tarabochia 2, Maciej Gębala 3, Igor Żabic 3, Lovro Mihic, Jose de Toledo 1.

HC Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb: Arijan Jovic, Urh Kastelic - Josip Bozic 1, Tin Kontrec, Igor Vori 4, Zlatko Horvat 3, Leon Susnja 1, Josip Valcic 1, Tonci Valcic, Valentino Ravnic 4, Mario Vuglac, Damir Bicanic 8, Domagoj Pavlovic 2, Josip Vekic.

Kary: po 6 minut. Sędziowie: Jesper Kirkholm Madsen, Henrik Mortensen z Danii. Widzów ok. 4 tys.

W sobotę 17 lutego, w 12. kolejce LM Orlen Wisła zagra na wyjeździe z utytułowaną FC Barcelona Lassa.