Pjongczang 2018: Bjoergen zdobyła 11. medal igrzysk

Norweżka Marit Bjoergen zajęła drugie miejsce w biegu łączonym igrzysk w Pjongczangu. To jej 11. medal olimpijski w karierze. Zwyciężyła Szwedka Charlotte Kalla, a trzecia była Finka Krista Parmakoski.

Liderem klasyfikacji wszech czasów wśród medalistów zimowych igrzysk jest norweski biathlonista Ole Einar Bjoerndalen. Od 1998 roku i olimpiady w Nagano zdobył 13 medali - osiem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. 44-letni zawodnik dorobku już jednak nie powiększy, bowiem nie znalazł się w składzie reprezentacji na igrzyska w Pjongczangu.

W zestawieniu, w którym uwzględniono zdobywców co najmniej czterech złotych medali, znalazło się 36 sportowców. Czołową lokatę w rankingu medalistów "białej" olimpiady zajmuje włoska biegaczka narciarska Stefania Belmondo, ale tylko dwa z jej 10 krążków było z najcenniejszego kruszcu.

Z kolei dla Kalli sobotnie złoto było trzecim w karierze na igrzyskach i jej też nie ma na poniższej liście.

Najlepsi z biało-czerwonych są biegaczka Justyna Kowalczyk oraz skoczkowie Kamil Stoch i Adam Małysz. Kowalczyk ma w kolekcji pięć medali - dwa złote, srebrny i dwa brązowe, Stoch to dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, natomiast Małysz, który już zakończył karierę, wywalczył cztery krążki - trzy srebrne i brązowy.

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.