Pjongczang 2018: Kanadyjski mikst pewny występu w półfinale

Zimowe
Pjongczang 2018: Kanadyjski mikst pewny występu w półfinale
fot. PAP/EPA

Kanadyjczycy Kaitlyn Lawes i John Morris odnieśli w sobotę kolejne dwa zwycięstwa w olimpijskim turnieju curlingowych par mieszanych. Z bilansem pięciu wygranych i jednej porażki prowadzą w tabeli i zapewnili już sobie awans do półfinału.

Para z Kanady w 5. kolejce zwyciężyła mistrzów świata Szwajcarów 7:2, a w następnej wygrała z Olimpijczykami z Rosji 8:2. Obie pokonane ekipy, podobnie jak Norwegowie, z bilansem 4-2 zajmują miejsca od drugiego do czwartego.

Zespół ze Skandynawii w 6. kolejce dość niespodziewanie uległ Amerykanom 3:10.

Na niedzielę zaplanowano zakończenie fazy grupowej, w poniedziałek rozegrane zostaną półfinały, a we wtorek spotkania decydujące o medalach.

Rywalizacja mikstów odbywa się po raz pierwszy na igrzyskach. W programie imprezy w Korei Południowej są też turnieje kobiet i mężczyzn, wszystkie bez udziału Polaków.

 

5. kolejka
Chiny – USA 6:4
Norwegia – Finlandia 7:6
Kanada – Szwajcaria 7:2
Korea Płd. – Olimpijczycy z Rosji 5:6

6. kolejka
Olimpijczycy z Rosji – Kanada 2:8
Szwajcaria – Korea Płd. 6:4
Norwegia – USA 3:10
Finlandia – Chiny 5:10

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie