Legia Warszawa ściągnęła kolejnego zawodnika

Piłka nożna
Legia Warszawa ściągnęła kolejnego zawodnika
fot. legia.com

Ofensywa transferowa przy Łazienkowskiej 3 trwa w najlepsze. Legia Warszawa w obecnym okienku nie próżnuje, czego dowodem jest zakontraktowanie kolejnego, siódmego już, zawodnika. Jest nim utalentowany bramkarz z Łotwy, Vjacheslavs Kudrjavcevs.

Po ściągnięciu do Warszawy Domagoja Antolicia, Mikołaja Kwietniewskiego, Chrisa Philippsa, Williama Remy'ego, Eduardo oraz Marko Vesovicia, do legionistów dołączył również 19-letni, utalentowany bramkarz Kudrjavcevs. Łotysz mierzy 188 cm i w swojej karierze reprezentował barwy rodzimych drużyn: FK Tukums 2000, FC Jurmala, SK Babite i Riga FC.

Został on wypatrzony przez Wojciecha Kowalewskiego na warsztatach dla bramkarzy, a następnie wziął udział w obozach przygotowawczych Legii w USA i Hiszpanii. Jego postawa spodobała się trenerowi bramkarzy warszawian Krzysztofowi Dowhaniowi i w rezultacie związał się on z Legią do 31 grudnia 2019 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 2,5 roku.

- Wojtek Kowalewski zauważył Vjacheslavsa już kilka lat temu na warsztatach dla bramkarzy. Zaprosiliśmy go na testy, obserwowaliśmy jego postawę na zgrupowaniach. Stwierdziliśmy, że jest bardzo uzdolniony i warty zainteresowania. To młody, inteligentny chłopak, który mówi w kilku językach. Bardzo szybko się uczy, doskonalimy jego umiejętności, on też jest świadomy naszych oczekiwań. W Legii może się świetnie rozwinąć - powiedział trener bramkarzy Legii Warszawa, Krzysztof Dowhań.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze