Hass ogłosił zakończenie kariery

Tenis
Hass ogłosił zakończenie kariery
fot. PAP

Niemiecki tenisista Tommy Haas, który nie grał przez ostatnie sześć miesięcy, poinformował oficjalnie, że kończy karierę. 39-letni zawodnik to numer dwa światowego rankingu ATP World Tour w 2002 roku i wicemistrz olimpijski w grze pojedynczej w Sydney z 2000 roku.

W karierze wygrał 15 turniejów, ale nigdy żadnego zaliczanego do Wielkiego Szlema. Trzy razy był w półfinale Australian Open (1999, 2002, 2007) i raz w Wimbledonie (2009). W rankingu światowym najwyżej sklasyfikowany był 13 maja 2002 roku (2. miejsce).

Haas, mający także obywatelstwo amerykańskie, jest srebrnym medalistą igrzysk w Sydney, gdzie w finale uległ Rosjaninowi Jewgienijowi Kafielnikowowi. Przez większą część kariery zmagał się z kontuzjami. Przeszedł dziewięć poważnych operacji.

W styczniowym Australian Open wystąpił już w nowej roli - doradcy 23-letniego francuskiego tenisisty Lucasa Pouille. Nie będzie to jego jedyne nowe zajęcie. Ma być dyrektorem turnieju ATP Indian Wells, który rozgrywany będzie od 8 do 18 marca w Kalifornii.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze