Zimowe

Pjongczang 2018: Amerykanie nie chcą...

Na zimowe igrzyska do Pjongczangu Korea Północna wysłała 12 hokeistek, które występują we wspólnej drużynie Korei, 10 innych sportowców występujących pod flagą KRLD, a także liczną delegację. W jej składzie, obok działaczy znalazło się 21 dziennikarzy oraz ponad 200 cheerleaderek.

 

Wspólna ekipa Korei na lodowisku Kwandong Hockey Centre wielkiej furory nie zrobiła. Gospodynie przegrały wyraźnie dwie pierwsze konfrontacje – najpierw 0:8 ze Szwajcarią, następnie również 0:8 ze Szwecją. Dużo większą uwagę od hokeistek wzbudziły cheerleaderki z Korei Północnej, które efektownie zaprezentowały się na trybunach hokejowej hali.

 

Nagranie dopingu Koreanek stało się hitem internetu:

 

 

Piękne cheerleaderki wywołały również sporo kontrowersji. Podczas pokazu założyły maski, które według dziennikarzy z południowej Korei, były podobizną młodego Kim Ir Sena – pierwszego przywódcy KRLD.

 

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.