MotoGP: Promotor wprowadza zmiany

Moto
MotoGP: Promotor wprowadza zmiany
fot. PAP/EPA

Promotor wyścigowych, motocyklowych mistrzostw świata od sezonu 2018 wprowadza na życzenie nadawców telewizyjnych zmiany regulaminu cyklu dotyczące długości wyścigów.

Na początek skróconych będzie siedem rund mistrzostw świata w królewskiej klasie MotoGP. Grand Prix Ameryki, Francji, Katalonii, Czech i San Marino zostaną skrócone o jedno okrążenie, GP Hiszpanii o dwa, a GP Walencji o trzy.

Ograniczenia trwania wyścigów ma doprowadzić do sytuacji, że wszystkie rundy będą zbliżone do siebie długością, a przez to podobny będzie czas trwania rywalizacji. Dzięki temu stacje TV, które mistrzostwa transmitują, będą mogły, niezależnie od miejsca na świecie, wprowadzić do swych ramówek zbliżone terminy.

Krótsze wyścigi mają mieć wpływ na ograniczenie kosztów utrzymania teamów. Skrócone zostaną także rundy w dwóch pozostałych klasach Moto2 i 3.

Zmienione zostały także przepisy dotyczące wyników końcowych poszczególnych rund. Jeżeli w wyścigu MotoGP pojawi się czerwona flaga wstrzymująca jazdę, rezultaty zostaną uznane za końcowe tylko w przypadku, gdy kierowcy pokonają ponad 75 procent trasy.

Na razie nie ma zmiany w Moto2 i 3, tam do uznania wyścigu za rozegrany konieczne jest przejechanie dwóch trzecich zaplanowanego całego dystansu.

Kalendarz motocyklowych mistrzostw świata 2018 przewiduje rozegranie 19 wyścigów. Sezon rozpocznie 18 marca wyścig o GP Kataru, zakończy 18 listopada Grand Prix Walencji.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze