Pjongczang 2018: Geisenberger blisko złota, Polki poza finałową "20"

Zimowe
Pjongczang 2018: Geisenberger blisko złota, Polki poza finałową "20"
fot. PAP

Złota medalistka igrzysk w Soczi Niemka Natalie Geisenberger po trzecim ślizgu umocniła się na prowadzeniu w olimpijskiej rywalizacji saneczkarek w Pjongczangu.

Geisenberger w trzeciej próbie uzyskała najlepszy czas i przed finałowym przejazdem ma 0,319 przewagi nad swoją rodaczką Tatjaną Huefner, medalistką trzech poprzednich igrzysk, w tym najlepszej w Vancouver osiem lat temu.

 

Ta na drugiej pozycji zastąpiła trzecią z Niemek - Dajanę Eitberger, która w trzecim przejeździe była siódma. Trzecia wciąż jest równo jeżdżąca Kanadyjka Alex Gough, którą od Huefner dzieli 0,017.

 

Ewa Kuls-Kusyk w trzecim ślizgu uzyskała 19. w stawce czas 47,212, co wystarczyło do 21. miejsca. Do kwalifikacji do 20-osobowego finału zabrakło jej 0,208.

 

Z kolei Natalia Wojtuściszyn w tej próbie osiągnęła 20. rezultat - 47,290, a w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 26. pozycji.

 

Finałowy przejazd zaplanowany jest na godz. 13 czasu polskiego.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze