Pjongczang 2018: Koreańskie Walentynki, czyli kobiety obdarowują mężczyzn
Jest taki kraj, w którym mężczyźni niczym nie muszą się martwić w Walentynki. To Korea Południowa, gdzie 14 lutego tylko panie obdarowują panów. Pary, które są w polskiej reprezentacji na igrzyska w Pjongczangu tej zasadzie się jednak nie podporządkują.
Koreańskim zwyczajem 14 lutego kobiety obdarowują mężczyzn czekoladkami. Miesiąc później panowie się rewanżują. 14 marca to "Biały Dzień", a panie również głównie otrzymują słodycze.
W polskiej kadrze są dwie pary - biathlonowe małżeństwo Krystyna i Grzegorz Guzikowie oraz pozostający w niesformalizowanym związku biathlonistka Monika Hojnisz i biegacz narciarski Maciej Staręga. O tak obchodzonych Walentynkach w Korei żadne z nich wcześniej nie wiedziało.
"To ciekawe, ale męska duma nakazuje mi tego dnia wyjść z inicjatywą. Na pewno coś więc wymyślę. Pamiętam ile problemów Walentynki sprawiły mi cztery lata temu w Soczi. Wówczas nie byliśmy jeszcze małżeństwem. W wiosce olimpijskiej w Rosji trudno było dostać coś wyjątkowego" - powiedział Grzegorz Guzik.
Bardziej zaintrygowany koreańskim scenariuszem wydawał się Staręga, jednak i on nie zamierza pozostawać biernym. - Koreańska wersja brzmi fajnie, ale myślę, że pozostaniemy przy zwyczaju, jaki mamy w Polsce - podkreślił.
Wyjścia i tak nie ma chyba dużego, bo na tutejszą opcję godzić nie zamierza się Hojnisz. - Nie ma takiej możliwości. Na naszym terenie w wiosce olimpijskiej obowiązują zasady takie same jak w kraju - stwierdziła stanowczo, acz z uśmiechem.
W Korei jest jeszcze "Czarny Dzień". 14 kwietnia obchodzą go osoby niepozostające w związkach. Single spotykają się wówczas w restauracjach i wspólnie spożywają dzadzangmjon - makaron z sosem, którego głównym składnikiem jest czarna pasta sojowa chunjang, kawałki wieprzowiny oraz warzywa.
Przejdź na Polsatsport.pl
Komentarze