Więcej niż ironman

Inne
Więcej niż ironman
fot. wiecejnizironman.zakonmaltanski.pl

WIĘCEJ NIŻ IRONMAN - w imieniu najsłabszych, to czwarty projekt sportowo-charytatywny, inspirowany filmem pt. NAJLEPSZY, który opowiada o dramatycznej życiowo drodze Jerzego Górskiego do tytułu mistrza i rekordzisty świata w ultra triathlonie na dystansie podwójnego ironman’a (1990) - [7,6 km wpław, 360 km na rowerze, 84,4 km biegiem.] W 2017 r. rekordzistą świata, z czasem 19h:44min:42s., ponownie został Polak – Robert Karaś z Elbląga.

WIĘCEJ NIŻ IRONMAN

 

W lipcu 2018 r. Robert Karaś (28 l.) wystartuje na Mistrzostwach Świata w ultra triathlonie – na dystansie 3 x IM [11,4 km wpław, 540 km na rowerze, 126,6 km biegiem] rozgrywanym jednym ciągiem (22-23 lipca).

 

W IMIENIU NAJSŁABSZYCH

 

W czerwcu 2018 r. Tomasz Tarnowski (52 l.), członek Związku Polskich Kawalerów Maltańskich) zmierzy się z extremalnym triathlonem – 4,5km wpław – górskie jezioro na Słowacji / 225km (+3000m przewyższeń) rowerem wokół Tatr / 55km (+5000m przewyższeń) bieg ultra granią Tatr z Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka, to – Ultimate Triathlon Challenge – Harda (HardaSuka) (22-23 czerwca).

 

Korzystając z tych ekstremalnych wyzwań prowadzone są zbiórki pieniędzy na rzecz:

 

Fundacji Zakonu Maltańskiego realizującej projekt senioralny adresowany do osób starszych, samotnych, nie radzących sobie z aktualną rzeczywistością. Docelowo Fundacja zamierza przeprowadzić remont budynku znajdującego się przy ul. Królowej Aldony 13 w Warszawie. www.zakonmaltanski.pl

 

Fundacji „Przyszłość dla dzieci” pomagającej dzieciom, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Fundacja została założona w 2002 roku przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”. www.przyszloscdladzieci.org

 

Poprzednie trzy wydarzenia pozwoliły zebrać blisko 400 tysięcy złotych.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze