Di Biagio zorganizuje pierwsze zgrupowanie reprezentacji Włoch

Piłka nożna
Di Biagio zorganizuje pierwsze zgrupowanie reprezentacji Włoch
fot. PAP

Tymczasowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Włoch Luigi Di Biagio zorganizuje pierwsze zgrupowanie kadry pod koniec lutego w Coverciano koło Florencji - poinformowała w czwartek tamtejsza federacja.

Celem trzydniowego obozu będzie odbudowa morale drużyny po katastrofalnych eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji. "Squadra Azzurra", po porażce w listopadzie w dwumeczu barażowym ze Szwecją (0:1, 0:0), nie awansowała do mundialu po raz pierwszy od 1958 roku.

Bezpośrednio po drugim spotkaniu ze Szwedami bramkarz Gianluigi Buffon ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. W ostatnim czasie wspomniał jednak, że rozważa powrót do kadry i - według włoskich mediów - znajdzie się na liście zawodników powołanych na zgrupowanie w Coverciano i na zaplanowane w marcu towarzyskie mecze z Argentyną i z Anglią.

Di Biagio, który od 5 lutego pełni funkcję tymczasowego selekcjonera, ma ogłosić listę kadrowiczów 23 lutego. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 26-28 lutego.

Włosi to, obok Portugalczyków, grupowi rywale Polaków w Lidze Narodów, nowych rozgrywkach, mających podnieść rangę i atrakcyjność towarzyskich meczów. Pierwszy mecz podopieczni trenera Adama Nawałki rozegrają właśnie z Italią, 7 września na wyjeździe.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze